REKLAMA

Barwny korowód tancerzy, występy i atrakcje dla dzieci… Sprawdź co przygotował RDK mieszkańcom Rzeszowa (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Dziś odbywa się impreza, przygotowana przez Rzeszowski Dom Kultury dla mieszkańców Rzeszowa. Rozpoczęła się o godz. 13.00, korowodem tanecznym. Na Rzeszowian tego dnia czeka wiele atrakcji!

IMG_3117

Korowód poprowadzony został przez Paulo Bomfiego z grupy Capoeira i kultury brazylijskiej i przeszedł przez aleję Lubomirskich, u. 3 Maja, Kościuszki i Słowackiego, aż do Rynku. Przy scenie głównej uczestnicy korowodu tańczyli do piosenki “Happy”.

O godz. 14.00 rozpoczęły się występy na scenie ustawionej  na Rynku. Zaprezentowały się grupy prezentujące Show Dance, po czym przyszedł czas na prezentację gitarzystów. O godz. 15.00 rozpoczął się blok tańca nowoczesnego.

Oprócz występów na scenie, przygotowano dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, takie jak: Mini siłownia “Strong Man”, przeciąganie liny, warsztaty projektowania “Dzieci architektami Ogrodów” oraz  warsztaty plastyczne. Można też zagrać w szachy z Mistrzem Polski.

Pomimo niesprzyjającej pogody, na rzeszowski Rynek przyszło wielu rodziców z dziećmi. Uważam, ze to fajna inicjatywa, że oprócz koncertu głównego dla dorosłych, są też różne atrakcje dla dzieci. Można dzięki temu spędzić czas aktywnie, a nie przed telewizorem. Dowiedziałam się też, że można zapisywać dzieci na różne zajęcia do RDKmówi Katarzyna, którą spotykamy przy stole do piłkarzyków. 

Spotykamy nie tylko mamy, ale też ojców z dziećmi: Im więcej tego typu akcji, tym lepiej. Można gdzieś wyjść z dziećmi. Obawialiśmy się trochę pogody, ale zaryzykowaliśmy i nie żałujemy, jest bardzo fajnie. Jeśli dzieciaki będą chciały, przyjdziemy też na koncert – odpowiada Marcin, zapytany o to, czy akcja RDK mu się podoba. 

Prezentacje wokalne i taneczne a także dodatkowe atrakcje przeznaczone dla dzieci odbywać się będą do godz. 18.00. Wtedy to rozpoczną się koncerty. Zagrają: Po naszemu, Mr. TnT i gwiazda koncertu czyli Strachy na Lachy!

Relacja z koncertów wkrótce, tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z popołudniowych wydarzeń.

 

15-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

barwny-korowod-tancerzy-wystepy-i-atrakcje-dla-dzieci-sprawdz-co-przygotowal-rdk-mieszkancom-rzeszowa-zdjecia