REKLAMA

BARWINEK. Imigranci w transporcie arbuzów. Chcieli nielegalnie przekroczyć granicę

BARWINEK / PODKARPACIE. Wspólny patrol Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej, pełniący służbę w ramach przywróconej kontroli granicznej, zatrzymał dwóch nielegalnych imigrantów z Afganistanu. Mężczyźni podróżujący w transporcie arbuzów z Grecji zapłacili za przemyt do Europy Zachodniej po 4 tysiące euro.

14-180924
Foto: BiOSG

Zdarzenie miało miejsce przed tygodniem, 21 maja na parkingu w pobliżu polsko-słowackiej granicy państwowej (Barwinek na Podkarpaciu). Zaniepokojony kierowca polskiej ciężarówki poinformował przebywających w okolicy funkcjonariuszy KAS o podejrzanych odgłosach dobiegających z naczepy wypełnionej greckimi arbuzami.

Po kilku minutach na miejscu zjawili się strażnicy graniczni z placówki w Sanoku którzy wspólnie z funkcjonariuszami KAS ujawnili w przestrzeni ładunkowej dwie osoby.  Ustalono, że byli to dwaj pełnoletni obywatele Afganistanu (18, 41 l). Za przemyt z Grecji zapłacili po około 4 tysiące euro. Na parkingu usiłowali wyjść z naczepy bo byli przekonani, że dotarli do Niemiec.

Mężczyźni byli zdrowi. Mieli ze sobą ciepłe ubrania na zmianę, kilkaset euro, oraz pożywienie.  Z posiadanych dokumentów wynikało, że jeden z nich składał w Grecji wniosek o nadanie statusu uchodźcy. Decyzją  Sądu Rejonowego w Sanoku cudzoziemcy zostali umieszczeni na okres 3 miesięcy w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku – informuje kpt. Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

 Od początku 2020 roku strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 40 nielegalnych imigrantów. Imigranci najczęsciej traktowali Polskę jako kraj tranzytowy w drodze do krajów Europy Zachodniej.
 
Źródło: BiOSG

28-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

barwinek-imigranci-w-transporcie-arbuzow-chcieli-nielegalnie-przekroczyc-granice-5101-00r2kc