REKLAMA

Barbara Rogowska po. dyrektora szpitala przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. We wtorek Zarząd Województwa Podkarpackiego wybrał tymczasowego dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego numer 2 w Rzeszowie. Pełniącą obowiązki dyrektora została Barbara Rogowska. We wtorek rozwiązano umowę z Krzysztofem Bałatą.

rogowska

Foto: UMWP

Barbara Rogowska została wybrana przez Zarząd Województwa Podkarpackiego do pełnienia tymczasowej funkcji dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego numer 2 w Rzeszowie. Stanowisko to będzie przez nią pełnione do wyboru nowego dyrektora.

Barbara Rogowska jest z wykształcenia socjologiem. Była pielęgniarką oddziałową szpitala miejskiego w Rzeszowie, Obwodu Lecznictwa Kolejowego w Rzeszowie, szpitala MSWiA w Rzeszowie oraz w Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny w Rudnej Małej. Była także dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego przy ulicy Warzywnej w Rzeszowie. Zmiana dyrektora szpitala “na górce” nastąpiła w wyniku rozwiązania umowy z byłym już dyrektorem placówki, Krzysztofem Bałatą.

Konflikt w szpitalu przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie trwa od kilku miesięcy. 18 stycznia odbyła się w Rzeszowie manifestacja pielęgniarek. Związek Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych (ZPOiA) oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) żądały, by dyrektor Bałata cofnął zwolnienia dla dwóch pielęgniarek, Katarzyny Ciury oraz Joanny Buż – przewodniczącej i wiceprzewodniczącej ZPOiA. Związki nie zauważyły przeciwwskazań do takiej decyzji dyrekcji. Kolejnym ich żądaniem było wycofanie przez dyrektora placówki pozwu sądowego oraz zapłaty 20 tysięcy złotych na cel społeczny wobec pielęgniarki Sylwii Rękas, przewodniczącej OZZPiP. Skarżono się także na warunki pracy w szpitalu.

Krzysztof Bałata złożył swoją rezygnację po zakończeniu obrad Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, która odbyła się w piątek w Urzędzie Marszałkowskim. Wspólnym stanowiskiem wypracowanym wówczas przez dwa związki zawodowe i Zarząd Województwa Podkarpackiego była rekomendacja dla dyrektora o polubowne rozwiązanie spraw pracowniczych do 7 lutego. W sobotę do naszej redakcji dotarło ostatnie oświadczenie Krzysztofa Bałaty jako dyrektora placówki. – Mierzyłem się z bardzo trudnymi wyzwaniami, niezwykle silną presją ze strony wybranych grup interesów, jednakże teraz opuszczam Szpital z podniesioną głową – poinformował Krzysztof Bałata.

Zarząd Województwa Podkarpackiego w trakcie poniedziałkowych obrad przyjął rezygnację Krzysztofa Bałaty z funkcji dyrektora dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Umowa o pracę z dyrektorem została rozwiązana we wtorek – za porozumieniem stron.

Krzysztof Bałata był dyrektorem KSW nr 2 w Rzeszowie od maja 2017 roku.

04-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

barbara-rogowska-po-dyrektora-szpitala-przy-ulicy-lwowskiej-w-rzeszowie-442-00r2kc