REKLAMA

Bali się, że bloki się “posypią”, ale protesty na nic. Przy ul. Lewakowskiego powstaje blok do 12 kondygnacji [FOTO]

RZESZÓW. Ruszyła budowa bloku na zielonym placu pomiędzy ulicami Solarza i Lewakowskiego. Mieszkańcy bloku przy Solarza 2 protestowali, bo bali się, że ich blok się… rozsypie.

Ale podstaw do zmartwień nie ma. Rzeszowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która jest inwestorem zapewnia, że żadnego zagrożenia nie ma. – Budowa bloku nie ma nic wspólnego z sąsiednimi blokami. Wszystko jest zrobione zgodnie z prawem i zgodnie z projektami – mówi Mieczysław Ryznar z wydziału inwestycji RSM.

To w minionym roku mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe podnosili temat zagrożeń związanych z inwestycją, o której już wtedy mieli się dowiedzieć. Wskazywali na pękające ściany bloku przy ul. Solarza 2, których kondycja – w ich ocenie – mogłaby się znacznie pogorszyć po rozpoczęciu prac. Nie chcieli także zabudowy zielonego placu, na którym ich dzieci do tej pory grały m.in. w piłkę nożną.

Inwestycja i tak się rozpoczęła. – Każdy chciałby mieć teren, na którym będzie wyprowadzać pieski, a podatki ktoś musi płacić – mówi Mieczysław Ryznar.

W sąsiedztwie wieżowców z wielkiej płyty powstanie stosunkowo mały blok, bo składający się z trzech klatek.

– Powstaje blok w przedziale od 10 do 12 kondygnacji, z czego dwie będą podziemnym parkingiem.  Będzie w sumie 86 mieszkań i do każdego z nich będzie przypisane jedno miejsce parkingowe. Powstaną też lokale usługowe – wyjaśnia Ryznar. Pojawi się plac zabaw i “trochę zieleni”.

Inwestycja ma zakończyć się w przyszłym roku.

 

 

 

30-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)