REKLAMA

Bąkiewicz OSTRO o Tusku: Wprowadza ludzi w BŁĄD!

Robert Bąkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości postulował, iż Donald Tusk wprowadza w błąd opinię publiczną. Lider Platformy Obywatelskiej po raz kolejny mija się z prawdą i wykonuje polecenia z Zachodu.

Donald Tusk wezwał swoich zwolenników do wzięcia udzialu w proteście przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Ten bowiem uznał, że część przepisów europejskich jest niezgodna z polską konstytucją. Sam Tusk określił zwołanie zgromadzenia jako “podniesienie alarmu”.

– Niech nikt się nie dziwi, że czułem się zobowiązany w tym krytycznym momencie, aby podnieść alarm. Alarm spowodowany decyzjami pseudo Trybunału i partii rządzącej, która bez ukrywania czegokolwiek podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej – powiedział na Placu Zamkowym, na którym zebrali się jego poplecznicy. Zgromadzeni mieli ze sobą unijne oraz tęczowe flagi. Skandowali m.in., iż nie chcą “wyPiSania Polski z UE”.

– Pseudotrybunał, grupa przebierańców, na polecenie prezesa partii, gwałcąc Konstytucję, postanowiła wyprowadzić Polskę z UE – głosił z podwyższenia były przewodniczący Rady Europejskiej, popierany przez zebrany tłum.

Do słów polityka Platformy Obywatelskiej odniósł się Robert Bąkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Stwierdził, iż polityk manipuluje i wprowadza w błąd społeczeństwo. Jego zdaniem, „Tusk chce mówić ludziom o tym, że nie nie chcemy być w Unii Europejskiej, że Polska nie zgadza się na prawodawstwo unijne”.

– To jest nieprawda. W wielu aspektach się zgadza, natomiast tam gdzie tego nie dotyczą traktaty międzynarodowe, tam gdzie tego nie dotyczą umowy międzynarodowe Polska jest suwerenna. I tą suwerenność chcemy zachować – podkreślił Bąkiewicz.

Zorganizował on również kontrmanifestację, której uczestnicy skutecznie zagłuszali szefa Platformy. Kontra Bąkiewicza zdawała się cieszyć znacznie większym zainteresowaniem, niż zgromadzenie Tuska. Zebrani przynieśli ze sobą biało-czerwone flagi, aby wyrazić swoje przywiązanie do wartości narodowych. Sam Bąkiewicz dał do zrozumienia, iż na pierwszym miejscu zawsze musi stać interes Polski.

11-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)