REKLAMA

Badminton w podkarpackich szkołach

RZESZÓW / PODKARPACIE. O tym, że badminton to dyscyplina sportu, którą można uprawiać niemal wszędzie, można było się przekonać w Urzędzie Marszałkowskim. Na zaimprowizowanym korcie w holu głównym budynku marszałek Ortyl rozegrał mini seta z uczniem z jarosławskiej szkoły. Okazją było przekazanie sprzętu sportowego w ramach finansowanego przez urząd programu ”Badminton z pasją”.

Sprzęt do badmintona czyli rakietki i lotki marszałek Władysław Ortyl przekazał na ręce dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Jarosławiu, Wojciecha Głąba. To jedna z placówek, które biorą udział w programie „Badminton z pasją”. Jest on realizowany przez Podkarpacki Związek Badmintona, który otrzymał z budżetu województwa dotację w wysokości 60 tys. zł.  Pieniądze te są przeznaczone na zakup sprzętu sportowego niezbędnego do realizacji tego programu.

Dzięki dotacji związek planuje przekazać sprzęt na rozpoczęcie zajęć do kilkudziesięciu szkół. Każdej taka placówka otrzyma średnio po trzy komplety niezbędnego sprzętu sportowego na boisko. W skład kompletu na jedno boisko wchodzą: 8 szt. rakietek, 1 siatka, 2 tuby sztucznych lotek. Wartość jednego kompletu to 605,00 zł.

Celem Programu jest wprowadzenie w ciągu 2-3 latach badmintona do 200 szkół z terenu Podkarpacia. Koszt realizacji całego przedsięwzięcia, tzn. zakup niezbędnego sprzętu sportowego, to ok. 360 000 zł. Marszałek Władysław Ortyl zapewnił, że zarząd województwa przychylnie patrzy na tę inicjatywę i będzie ją wspierał.
– To jest pilotażowy program, chcemy to w przyszłym roku kontynuować. Jesteśmy tez cały czas w kontakcie z Ogólnopolskim Związkiem Badmintona. Myślimy o restytuowaniu kadry wojewódzkiej badmintona. Chcemy popularyzować ten sport, jako taki ogólnorozwojowy – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Prezes Podkarpackiego Związku Badmintona – Dariusz Stańko mówił o korzyściach, jakie płyną z uprawiania tej dyscypliny sportu.
– Badminton jest przede wszystkim takim sportem, który może uprawiać niemal każdy z nas. I to jest jego podstawowa zaleta. Ma on także wpływ na poprawę koordynacji ruchowej, szybkości, siły i wytrzymałości – powiedział Dariusz Stańko.

Poprzez ten projekt Podkarpacki Związek Badmintona chce spopularyzować „kometkę”, utworzyć w przyszłości Podkarpackie Ligi Badmintona oraz stworzyć warunki do powstania klas sportowych o tym profilu.

Monika Konopka
Fot. Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP

05-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

badminton-w-podkarpackich-szkolach-mp002