REKLAMA

Awaryjne lądowanie awionetki na A1! Leciała do Rzeszowa (FOTO)

W piątek 14 maja nad ranem, na jednym z pasów A1 na wysokości miejscowości Wierzchowisko (w okolicach Częstochowy) wylądowała awionetka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną była awaria silnika. Awionetka miała docelowo lądować w Rzeszowie.

42-655567 Foto (3): Komenda Miejska Policji w Częstochowie

 

Do niecodziennej sytuacji doszło w piątek około godziny 8:30 na autostradzie A1. Na pasie ruchu w kierunku Radomska awaryjnie lądowała awionetka.

Policjanci ustalili, że jej 34-letni pilot podczas lotu z Wrocławia do Rzeszowa, na wysokości 420 kilometra autostrady (w rejonie Wierzchowiska), zaczął mieć poważne problemy z silnikiem, dlatego zdecydował się na awaryjne lądowanie.

Pilot był trzeźwy oraz posiada licencję. Awionetka została usunięta już z drogi w bezpieczne miejsce. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

Z uwagi na to, że awionetka lądowała na autostradzie, pomimo odbywającego się tam ruchu pojazdów, w stosunku do pilota zostanie wszczęte postępowanie policji, które pozwoli wyjaśnić, czy awaryjne lądowanie faktycznie spowodowane było usterką silnika.

Postępowanie wyjaśni też, czy podczas tego manewru pilot nie spowodował zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu dla kierujących.

42-655565

42-655566

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

14-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

awaryjne-ladowanie-awionetki-na-a1-leciala-do-rzeszowa-foto-5806-00r2kc