REKLAMA

Awanturował się, groził policjantom i naruszył nietykalność funkcjonariuszy

POWIAT DĘBICKI / PODKARPACIE. W ubiegły piątek policjanci z Żyrakowa podjęli interwencję wobec kierowcy mercedesa, który wjechał na pole orne. Jak się okazało, kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 24-latek był agresywny, groził policjantom i znieważył ich.

W miejscowości Nagoszyn policjanci najechali na zdarzenie drogowe. Kierujący mercedesem, jadąc od miejscowości Bobrowa w kierunku Nagoszyna, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pole orne, uszkadzając samochód. Podczas interwencji funkcjonariusze ustalili, że kierowca nie posiada uprawnień, a pojazd aktualnych badań technicznych. 24-latek, decyzją Starostwa Powiatowego w Przeworsku, ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna posiadał przy sobie duńskie prawo jazdy, które policjanci zatrzymali za pokwitowaniem. Wzburzony okolicznościami 24-latek zabrał z radiowozu dokument, krzycząc i powołując się na swoje wpływy. Zatrzymany znieważył, naruszył nietykalność oraz groził policjantom przeprowadzającym interwencję. “Odzyskany” dokument przekazał pasażerce, która długo twierdziła, że go nie ma. Oboje zostali przewiezieni do posterunku policji w Żyrakowie, gdzie przeprowadzono dalsze czynności.

Zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec miejscowości Gać, natomiast kobieta to 19-letnia mieszkanka Rzeszowa. Agresywny 24-latek odpowie za znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej oraz groźby kierowane wobec policjantów. Kobieta odpowie za ukrywanie dokumentu. Kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, będzie również przedmiotem prowadzonego postępowania.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

 

KPP Dębica

22-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)