REKLAMA

Autostrada dzieli województwo

ROPCZYCE/ PODKARPACIE. Temat autostrady powrócił na konferencji prasowej, zorganizowanej w Ropczycach przez posła Kazimierza Moskala. 

Marszałek Władysław Ortyl podkreślał na spotkaniu, że budowa odpowiednich zjazdów i łączników z autostradą to priorytet. Głównym problemem w naszym województwie, szczególnie  w okolicach Ropczyc, Sędziszowa i Dębicy jest tzw. efekt korytarza. Winą jest to, że autostrada dzieli województwo a z powodu braku odpowiednich zjazdów w pewnych miejscach nie można przemieścić się na drugą stronę. Z kolei te zjazdy, które już są, pozostawiają wiele do życzenia.  Jest sześć takich miejsc, w tym aż trzy w okolicach Dębicy.

autostrada

 

ZDJ.: Samorząd Województwa Podkarpackiego

Marszałek dodał, że tą sprawą niekoniecznie powinien się zajmować samorząd. Skoro jednak  nikt inny się tą sprawą nie zainteresował, chce pomóc w rozwiązaniu problemu, choć zaznacza, że nie chce inwestować z własnych środków, a dołożyć od siebie pewną część pieniędzy, a będzie to duża kwota bo 400 mln złotych.

Podjęto już uchwałę, ze zarząd województwa przeznaczy dla trzech najbardziej newralgicznych zjazdów: Dębica-Wschód, Sędziszów i Łańcut pieniądze z Programów Funkcjonalno -Użytkowych. Marszałek dodał, że o resztę pieniędzy chce ubiegać się z programów na poziomie krajowym.

Kwestia zjazdów i łączników na autostradzie ma się rozwiązać w ciągu 2- 3 lat.

27-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)