REKLAMA

“Aukcja Trzy Serca”. Charytatywna akcja studentów PRz na rzecz 4-letniego Miłosza

RZESZÓW / PODKARPACIE. Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej “Brief” z Politechniki Rzeszowskiej od kilku lat organizuje charytatywną akcję “A[u]kcja Trzy Serca”. W piątej edycji studenci pomagają czteroletniemu Miłoszowi choremu na mukowiscydozę.

2019plakatFoto: trzyserca.pl

“A[u]kcja Trzy Serca” to charytatywny projekt organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej “Brief”, który ma na celu pomoc potrzebującym. Akcja polega na internetowej licytacji przedmiotów podarowanych przez znanych ze świata muzyki, filmu, sportu, polityki, telewizji, czy biznesu.

Nazwa “A[u]kcja Trzy Serca” wzięła się od idei przedsięwzięcia, do której potrzebne są trzy dobre serca, aby pomoc była możliwa. Pierwsze serce to znana osoba, która przekazała swój przedmiot, drugim sercem jest osoba, która licytuje ten cenny przedmiot, a trzecie serce należy do studentów Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej “Brief”, którzy są organizatorami akcji.

Każdy może pomóc w akcji na trzy sposoby: przekazując przedmiot, licytując go lub też przyłączając się do grupy organizatorów. Studenci zachęcają również osoby potrzebujące pomocy do kontaktowania się ze Studenckim Kołem Naukowym Komunikacji Marketingowej “Brief”.

milosz2

Foto: trzyserca.pl

W kolejnej, piątej edycji A[u]kcji studenci pomagają czteroletniemu Miłoszowi Joniec. Chłopiec urodził się jako największe, wyczekiwane i upragnione szczęście swoich rodziców. Niestety ich radość trwała zaledwie kilka godzin, ponieważ już w pierwszej dobie życia pojawiły się problemy z jelitami, jak i całym układem pokarmowym. Wszystkiemu winna okazała się mukowiscydoza, z którą Miłosz dzielnie zmaga się od swych pierwszych chwil. ‘

Miłosz codziennie przyjmuje enzymy trawienne (do 12 tabletek na dobę), gdyż wykryta została zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki, która wiąże się z problemami wchłaniania tłuszczy i witamin. Konieczne jest także wykonywanie czasochłonnych inhalacji i drenaży w celu rozrzedzenia i ewakuacji wydzieliny z płuc Miłosza. Przyjmuje on leki i suplementy, a jego dieta jest wysokotłuszczowa, kaloryczna oraz bogata w białka i sól. Niestety, w organizmie chorego chłopczyka z biegiem czasu gromadzi się zbędny śluz, który sprawia, że ma on problem z jedzeniem.

Chłopiec ma słabą odporność, dlatego w okresach zwiększonej zachorowalności musi unikać dużych skupisk ludzi. Konieczna jest także dezynfekcja stosowanego sprzętu medycznego, zwłaszcza do fizjoterapii. W szpitalu i przychodniach wymagana jest specjalna maseczka, aby chronić chłopczyka przed bakteriami oraz wirusami, a także zapewnić bezpieczeństwo innym chorym. Cierpiący na mukowiscydozę nie mogą przebywać ze sobą ze względu na zakażenia krzyżowe, które są dla nich bardzo niebezpieczne oraz znacząco osłabiają ich stan zdrowia. Paradoksalnie, miejsca, w których Miłosz poszukuje pomocy, są dla niego największym zagrożeniem. Pomimo wszystkich przeciwności losu, rodzice starają się zapewnić Miłoszkowi szczęśliwe dzieciństwo tak, by poza obowiązkami związanymi z uciążliwą chorobą mógł cieszyć się życiem, chodzić do przedszkola i mieć kontakt z rówieśnikami.

By pomóc chłopcu, można zakupić przedmioty przekazywane na aukcje przez znane osoby. By to zrobić, wystarczy wejść na stronę: https://trzyserca.pl/#auctions

Pomóc Miłoszowi można również, dokonując wpłaty na konto:
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą
49 1020 3466 0000 9302 0002 3473
Tytułem: “dla Miłosza Joniec””

Wszystkie zebrane środki przeznaczamy na szczytny cel. Każdego roku pomagamy innej potrzebującej osobie. Zarówno w poprzedniej jak i tegorocznej edycji naszą pomoc niesiemy dzieciom. W roku 2015 było to rodzeństwo Daria i Pawełek Aleksander cierpiący na zespół Battena w roku 2016 pomagaliśmy małej Marysi, w roku 2017 pomoc otrzymał Kacper Socha z Jasła, natomiast w poprzednim roku pomogliśmy Olkowi Kosiek – czytamy na stronie akcji “A[u]kcja Trzy Serca”.

Dodatkowe informacje na temat akcji są dostępne na stronie: https://trzyserca.pl oraz na facebookowym profilu: Aukcja Trzy Serca.

Źródło: trzyserca.pl

20-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.