Asseco Resovia odczarowała Podpromie? Pierwsza wygrana u siebie

W 11. kolejce PlusLigi Asseco Resovia po pięciosetowej walce pokonała u siebie Chemik Bydgoszcz. To pierwsze zwycięstwo “Pasów” na Podpromiu w obecnym sezonie.

48368696_2001153226598434_2751996798808621056_n

Mecz rozpoczął się od walki punkt za punkt. Później przewagę zaczęli zdobywać podopieczni Gheorghe Cretu. Rzeszowianie wykorzystywali błędy w przyjęciu swoich rywali. Chemik zmniejszył jednak straty i w końcówce doszło do zaciętej wymiany, z której zwycięsko wyszła Asseco Resovia (27:25).

Po zmianie stron do ataku rzucili się goście. Uciekli rzeszowskiej drużynie na trzy “oczka”, jednak “Pasy”, głównie za sprawą zagrywek Kawika Shoji, wróciły do gry i zaczęły przejmować inicjatywę. Świetnymi atakami popisywał się Jakub Jarosz i rzeszowianie rozpoczęli budowanie przewagi. Ta jednak w kolejnej części seta została zniwelowana przez gości w wyniku błędów własnych Resovii. Ostatecznie Chemik odwrócił losy drugiej partii i doprowadził do wyrównania w meczu.

Trzecia partia z początku należała do przyjezdnych, jednak po potężnych serwisach Jarosza i Lemańskiego, Asseco Resovia zaczęła gościom uciekać. Nie trwało to jednak długo, ponieważ po wzięciu czasu przez gości przy stanie 15:11, do głosu doszli właśnie oni. Chemik odwrócił losy trzeciej odsłony i zdobył trzypunktową przewagę, ale w końcówce Resovia skontrowała i ostatecznie zwyciężyła 26:24.

Niesiona dopingiem Resovia rozpoczęła czwartego seta od mocnego uderzenia. Rzeszowianie po swojej serii wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. Miejscowi kibice zaczynali wierzyć, że pierwsza w tym sezonie wygrana zaczyna stawać się faktem, jednak Chemik nie odpuścił i dość szybko zniwelował straty. Kolejna część seta była pod kontrolą rzeszowian, ale nerwowa końcówka spowodowała, że Chemik cieszył się z doprowadzenia do piątej, decydującej partii.

Tie-break był prawdziwym setem walki. Niemal przez cały czas trwała wymiana punkt za punkt. Po emocjonującej rywalizacji triumfowała drużyna z Rzeszowa, pokonując w ostatnim secie Chemik Bydgoszcz do 14.

Asseco Resovia Rzeszów – Chemik Bydgoszcz 3:2 (27:25; 22:25; 26:24; 26:28; 16:14)

Autor: Kacper Ciuba