REKLAMA

Artyści dla podopiecznych Albertynów. Jutro rusza wystawa prac

RZESZÓW. Towarzystwo Św. Brata Alberta rozpoczyna jutro wystawę i aukcję „Bliźniemu swemu”, z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby podopiecznych.

Jutro, 6 marca w Galerii Millenium Hall w Rzeszowie rozpoczyna się wystawa 317. prac ofiarowanych przez 288 artystów. Wśród prac są m.in. rzeźby, rysunki, grafiki i malarstwo. Ekspozycja potrwa do 29 marca. Licytacje prac rozpocznie się dzień później. Cały dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Towarzystwa Św. Brata Alberta. Albertyni w całej Polsce mają około 150. placówek.

Wśród praca są m.in. dzieła m.in. Magdaleny Abakanowicz, Gustawa Zemła, Rafała Olbiński czy Igora Mitoraja. Nie brakuje również znanych nazwisk. Na wystawie będzie można zobaczy a później kupi obrazy Zdzisława Beksińskiego czy Franciszeka Starowieyskiego.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie występ Joachima Perlika, który wykona utwory z repertuaru Czesława Niemena czy Marka Grechuty. Podczas wieczoru wystąpi zespół „Karczmarze Na Nowo”.

Aukcja “Bliźniemu swemu” organizowana jest w Rzeszowie od 1990 roku, co dwa lata. W 2012 roku udało się uzbiera 760 tys. zł.

 

05-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

artysci-dla-podopiecznych-albertynow-jutro-rusza-wystawa-prac