REKLAMA

Art Celebration w ramach Wschodu Kultury!

RZESZÓW. 29 czerwca na rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert Art Celebration w ramach Europejskiego Stadionu Kultury. Ideą koncertu jest ukazanie muzyki wschodu Europy, wschodu Polski oraz elementów folkloru w nowoczesnej, otwartej formule łącząc wschodnie korzenie z muzyką improwizowaną i nowoczesną.

artcelebration

Na scenie pojawi się niezwykły gruziński zespół Zumbaland łączący gruziński tradycyjny śpiew z muzyką fusion, kameraliści rzeszowscy, grupa Arso Ensemble, powstała na bazie koncertmistrzów i solistów Filharmonii Podkarpackiej wsparta kameralistami z Ukrainy, formacją Wirtuozi Lwowa. Będą Oni towarzyszyć większości artystów występujących tego wieczoru.

Wystąpi również utytułowana podkarpacka formacja Tołhaje, która czerpie inspiracje m.in. z tradycji Bojków i Łemków – grup etnicznych zamieszkujących Bieszczady przed 1947 r., z kultury muzycznej terenów Polski południowo-wschodniej (Lubelszczyzna) oraz grup etnicznych dzisiejszej Ukrainy podając to w nowoczesnej formie. Zagra też grupa Tomek Nowak Nu Collective + Maria i Jadwiga Natason. Muzyka zespołu, to fuzja brzmień i melodyki z regionu Bałkanów oraz współczesnych rytmów. Robiąc ukłon w stronę młodszych słuchaczy powstanie również program z elementami etno jazzu i hip hopu, w którym wezmą udział, łódzka wokalistka i raperka Lilu, lubelski DjDBT i Eskaubei. Wykonawcy powrócą do swoich miejskich korzeni i do ludzi którzy ich ukształtowali. To wszystko z towarzyszeniem zespołu koncertowego w składzie: Jan Młynarski (perkusja), Michał Grott (bas), Zbigniew Jakubek (piano) i Damian Kurasz (gitara).

Wielkim finałem koncertu będzie wykonanie utworu na bazie fragmentów “OrawyWojciecha Kilara na nowo zinterpretowanych i zaaranżowanych przez Zbigniewa Jakubka. Tym utworem będziemy starali się spiąć jedną klamrą folklor, muzykę etniczną naszych gości ze Wschodu, elementy muzyki elektronicznej, jazzu i hip hopu zbierając wszystkich uczestników na scenie stanowiącej pomost pomiędzy pokoleniami, krajami, korzeniami a nowoczesnością.
Wstęp na koncert jest darmowy!

17-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

art-celebration-w-ramach-wschodu-kultury