REKLAMA

Aresztowano 3 mężczyzn podejrzanych o pobicie

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego, zadając mu ciosy pięściami w twarz i kopiąc go w głowę. Zatrzymani mężczyźni w wieku od 21 do 27 lat usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu, dwóch agresorów najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, natomiast wobec trzeciego prokurator zastosował policyjny dozór. Mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę około godziny 23, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w miejscowości Niedźwiada. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony, wracając do domu, został napadnięty przez trzech młodych mężczyzn, którzy wysiedli z przejeżdżającego obok niego pojazdu.

Napastnicy, najpierw zadawali mu ciosy uderzając go pięciami w twarz, a gdy pokrzywdzony się przewrócił, zaczęli kopać go w głowę. Dodatkowo jeden z nich zabrał telefon pokrzywdzonemu. Już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali sprawców pobicia. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Ropczyce w wieku 21, 23 oraz 27 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. – informuje KPP Ropczyce 

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu pobicia, a jednemu z nich także kradzieży telefonu. Podczas przesłuchania podejrzani nie przyznali się do winy. Decyzją sądu 21 oraz 23-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Wobec trzeciego sprawcy Prokuratura Rejonowa w Ropczycach zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Wszystkim grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ropczyce 

Autor: Amelia Krupik

20-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

aresztowano-3-mezczyzn-podejrzanych-o-pobicie-8172