REKLAMA

Apklan Resovia Rzeszów zagra przy Wyspiańskiego! Jest decyzja PZPN

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydwała, że Apklan Resovia Rzeszów wróci na swój stadion przy ulicy Wyspiańskiego.

Przechwytywanie_75_1

Foto: YouTube / Kanał: Resovia TV

Mamy to! Pierwszoligowe, domowe spotkania Apklan Resovii – już od drugiej kolejki, rozgrywane będą na stadionie Resovii. Powrót do „naszego domu” stał się możliwy po przychylnym zaopiniowaniu wystosowanego przez nas wniosku do Komisji Licencyjnej oraz Departamentu Rozgrywek Krajowych. Zawarta w nim argumentacja została przyjęta, dzięki czemu przenosimy rywalizację na nasz obiekt – przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie. To bez wątpienia olbrzymi sukces władz nowo powstałej Spółki Akcyjnej, która dołożyła wszelkich starań by marzenie naszych kibiców stało się faktem! – napisała na swojej stronie Resovia.

Apklan Resovia Rzeszów otrzymała warunkową licencję na rozgrywanie meczów przy ulicy Wyspiańskiego.

To jedno z pierwszych osiągnięć nowo powstałej Spółki, zarazem jakże medialne i istotne dla biało czerwonej społeczności naszego Miasta. Udało się za sprawą podjętych działań otrzymać warunkową zgodę na rozgrywanie spotkań przy ulicy Wyspiańskiego. Ubolewamy, że obowiązujące wciąż obostrzenia wynikające z pandemii blokują możliwość pojawienia się na trybunach naszych wspaniałych kibiców. Wierzymy, że niedługo się to zmieni i w spotkaniach z topowymi drużynami zaplecza ekstraklasy będziemy mogli liczyć na ich głośny doping i wsparcie. Mamy głęboką wiarę, że ten fakt pozwoli nam także na realizację założonego celu – mówi cytowany w klubowym komunikacie Adrian Rudawski, Prezes Zarządu CWKS Resovia S.A.

Przewodniczący Rady Nadzorczej klubu Paweł Janda podkreślił, że gra Resovii na każdym innym stadionie, niż ten przy Wyspiańskiego 22 jest dla wszystkich grą na wyjeździe.

Myślę ,że możliwość rozgrywania meczów u siebie będzie dla społeczności resoviackiej impulsem do dalszych starań zmierzających do budowy własnego stadionu. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie inwestycji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Ufam, że starania te zakończą się sukcesem. Stadion przy ulicy Wyspiańskiego to element naszej tożsamości – dodał Paweł Janda.

Apklan Resovia wróci na własny stadion w 19. kolejce 1. ligi, mierząc się z Górnikiem Łęczna.

Źródło: red., cwks-resovia.pl

19-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)