Apklan Resovia Rzeszów zwycięska w zaciętym meczu z Elaną Toruń!

Apklan Resovia Rzeszów zdobyła komplet punktów w meczu 15. kolejki piłkarskiej II ligi. “Pasiaki” pokonały na własnym stadionie Elanę Toruń (2:1).

maxresdefault_5

Pierwsze minuty spotkania należały do Elany Toruń. Później pierwsze sytuacje zaczęli tworzyć gospodarze i to oni dominowali przed zejściem do szatni. Żadna z drużyn nie zdołała jednak wyjść na prowadzenie.

W drugiej połowie Resovia nadal prowadziła grę, co pozwoliło na strzelenie bramki w 53. minucie. Bramkarza Elany pokonał Kamil Radulj. Rzeszowianie kontrolowali dalszy przebieg meczu, ale w 75. minucie Elana Toruń wykorzystała stały fragment gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego po dobitce Dominika Sokoła znalazło drogę do bramki Resovii.

Gospodarze po stracie bramki cofnęli się, ale później znów przejęli inicjatywę. Tuż przed końcowym gwizdkiem, piłkę w bramce gości umieścił Szymon Feret i tym samym doprowadził do wygranej Apklan Resovii Rzeszów.

Już we wtorek podopieczni Szymona Grabowskiego podejmą u siebie Lech Poznań w meczu Pucharu Polski.

Apklan Resovia – Elana Toruń 2-1 (0-0)

1-0 Kamil Radulj (53),
1-1 Dominik Sokół (75),
2-1 Szymon Feret (87).

Resovia Rzeszów: Wojciech Daniel – Mateusz Geniec, Sebastian Zalepa, Dawid Kubowicz, Rafał Mikulec – Szymon Feret, Kamil Radulj (90 Konrad Domoń), Szymon Kaliniec, Grzegorz Płatek, Serhij Krykun (85 Radosław Adamski) – Adrian Dziubiński (76 Daniel Świderski).

Elana Toruń: Jakub Knut – Kordian Górka, Michał Bierzało, Wojciech Onsorge, Jan Andrzejewski – Damian Zagórski (86 Adam Dobosz), Hubert Kisiel (75 Kacper Jóżwicki), Mariusz Kryszak, Dominik Kościelniak – Krzysztof Kołodziej (46 Bartosz Boniecki), Dominik Sokół.

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

Tekst: Kacper Ciuba