REKLAMA

Apartamentowiec na placu Garncarskim

Podczas wtorkowej sesji radni Rzeszowa wyrazili zgodę na zmiany w miejscowych planach zagospodarowania. Na jej podstawie inwestor będzie mógł wybudować w centrum miasta większą ilość mieszkań.
Jest zgoda na apartamentowiec na placu Garncarskim

Cała sprawa zaczęła się w 2017 roku kiedy Rada Miasta Rzeszowa dała zgodę na wybudowanie na Placu Garncarskim 6-piętrowego budynku hotelowo-handlowo-apartamentowego. Pierwotnie miał to być obiekt wielofunkcyjny. Na dwóch pierwszych piętrach miały znajdować się biura, kawiarnie oraz sklepy. Powyżej zaś miały się znaleźć apartamenty mieszkalne oraz hotel. Projekt został nawet okrzyknięty jako najbardziej zjawiskowy w ciągu ostatnich lat w Rzeszowie.

Według ostatecznych planów obiekt ma mieć 7 kondygnacji naziemnych. Na parterze mają znajdować się kawiarnie oraz sklepy. Na trzech kolejnych piętrach znajdować się będą mieszkania deweloperskie. Z kolei na trzech najwyższych kondygnacjach, na których bryła budynku staje się rozczłonkowana i przedzielona zielonymi tarasami, mają znaleźć się apartamenty premium. Wymagało to jednak zmian w w miejscowych planach zagospodarowania.

– Obecnie Śródmieście wyludnia się z powodu nasycenia zbyt dużą ilością budynków o charakterze usługowym. Wybudowanie takiego obiektu będzie znacznie korzystniejsze dla tego obszaru miasta – mówiła podczas sesji Rady Miasta Małgorzata Rachowicz z Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa.

Źródło: UM Rzeszowa

30-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

apartamentowiec-na-placu-garncarskim-8686