REKLAMA

Antyterroryści z BOA skierowani do obrony granicy (VIDEO)

Po przedwczorajszym zmasowanym ataku na granicę, sytuacja w rejonie przygranicznym uspokoiła się, po dotarciu na miejsce wsparcia Straży Granicznej i Policji. Służby graniczne Białorusi przewiozły większą część migrantów w głąb lasu. Polscy strażnicy dokumentują dziwne przykłady instrumentalnego traktowania migrantów przez Białorusinów. Są oni przeganiani wzdłuż ogrodzenia oddzielającego granicę. Na większą skalę do celów propagandowych wykorzystuje się też dzieci.

Wczoraj w nocy i dziś rano zostały udaremnione kolejne próby przedarcia się przez polską granicę. Na granice uderzyły dwie grupy. W jednej było około 35 osób, druga grupa była większa, ale nie zdążyła podjąć skutecznych działań.

Władze mobilizują coraz większe siły do obrony granicy. Wczoraj bezpośrednio po zakończeniu uroczystości w Warszawie policjantów na granicy wsparło kolejnych 800 funkcjonariuszy, w tym 100 z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”.

Na granicy wartę wciąż pełnią żołnierze Żelaznej Dywizji, czyli 18 Dywizji Zmechanizowanej i 16 Dywizja Zmechanizowana.

Jak informuje Straż Graniczna, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iraku organizuje loty powrotne dla swoich obywateli. Każdy kto chce wrócić do domu, dostał taką szansę.

Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa zapory na granicy. Powstanie ona do końca pierwszej połowy 2022 roku. Będą zakupy nowego sprzętu i tworzenie nowych etatów.

Clipboard02-221

12-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)