REKLAMA

Andrzej Szlachta złamał kodeks wyborczy? Nowa Prawica oskarża

RZESZÓW/PODKARPACIE.Według Kongresu Nowej Prawicy, Poseł PiS Andrzej Szlachta złamał kodeks wyborczy. Andrzej Szlachta będzie kandydował w listopadowych wyborach na prezydenta Rzeszowa. 

szlachta

Chodzi o ogłoszenie kandydatury   Andrzeja Szlachty na prezydenta miasta. „PiS rozpoczęło kampanię” – donosi triumfalnie jedna z gazet, informując o konferencji prasowej Andrzeja Szlachty. Tymczasem jak na wniosek Nowej Prawicy Wyjaśniła Państwowa Komisja Wyborcza: “Publiczne rozpowszech-nianie informacji o zamiarze kandydowania stanowi agitację wyborczą w rozumieniu art. 105 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku – Kodeks wyborczy /Dz. U. nr 21 poz. 112 z późn. zm./. Zgodnie z art. 104 i art. 105 § 2 Kodeksu wyborczego kampania wyborcza rozpoczyna się z dniem ogłoszenia aktu właściwego organu o zarządzeniu wyborów, a agitację wyborczą można prowadzić od dnia przyjęcia przez właściwy organ zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Publiczne rozpowszechnianie informacji , o których mowa w pytaniu [o kandydowaniu], w okresie przed ogłoszeniem postanowienia o zarządzeniu wyborów i przed przyjęciem przez właściwy organ zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego, stanowi zatem naruszenie wskazanych przepisów Kodeksu wyborczego”.- oskarża Nowa Prawica.

Tak się składa, że Andrzej Szlachta sam głosował 5 stycznia 2011 roku za uchwaleniem tych przepisów. Skoro sam głosował, sam przepisy złamał, proponujemy, by sam też zawiadomił o swoim niezgodnym z prawem działaniu. – proponują politycy Nowe Prawicy. 

Kongres Nowej Prawicy krytykuje również obecnego prezydenta. PiS nawet nie podjęło próby, by połączyć prawicowe siły w mieście dla obalenia Ferenca. Po prostu wskazali na odrzuconego przez mieszkańców już ponad dekadę temu Szlachtę. Na dodatek Szlachta jest kandydatem nieakcep-towalnym nawet dla większości rzeszowskiego PiS, nie mówiąc już o innych ugrupowaniach prawicy. Oczywiście zwiększa to szanse dla kandydata Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Już otrzymujemy sygnały nawet z obozu PiS, że wielu miejskich polityków tego ugrupowania jest skłonnych bardziej lub mniej po cichu popierać kandydata Nowej Prawicy, choć nawet jeszcze go nie zaprezentowaliśmy.- dodaje Nowa Prawica. 

31-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

andrzej-szlachta-zlamal-kodeks-wyborczy-nowa-prawica-oskarza