REKLAMA

Andrzej Duda odznaczył policjanta, który ratował ofiary nożownika w Stalowej Woli

Sierżant sztabowy Piotr Śnios z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalem Za Ofiarność i Odwagę. Policjant niósł pomoc ofiarom tragicznych wydarzeń, do jakich doszło w minionym roku w jednej z galerii handlowych w Stalowej Woli.

303-175282

Foto: Archiwum P. Śnios / Podkarpacka Policja

Uroczystość miała miejsce w środę w Pałacu Prezydenckim. Prezydent Andrzej Duda odznaczył osoby, które wykazały się odwagą niosąc pomoc innym, narażając przy tym swoje bezpieczeństwo. Wśród odznaczonych był stalowowolski policjant sierżant sztabowy Piotr Śnios, któremu Prezydent wręczył Medal Za Ofiarność i Odwagę.

Medal za Ofiarność i Odwagę został ustanowiony w 1960 r. i stanowi nagrodę dla osób, które z narażeniem życia lub zdrowia ratowały zagrożone życie ludzkie lub mienie.

To nie pierwszy przypadek godnej postawy stalowowolskiego policjanta. W styczniu 2016 roku wspólnie z kolegą z patrolu uratował mieszkankę Stalowej Woli, która podczas spaceru pośliznęła się i wpadła do rzeki.

Sierżant sztabowy Piotr Śnios pełni służbę w Policji od lipca 2012 roku. Od początku jest związany z Komendą Powiatową Policji w Stalowej Woli. Obecnie pracuje w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym w zespole do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

Źródło: Podkarpacka Policja

24-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)