REKLAMA

Amerykańskie samoloty lądują na Podkarpaciu. “Wojna z Polską, oznaczałaby wojnę z USA” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Około godziny 11:00 kolejne amerykańskie samoloty wylądowały na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Do Polski przybyły kolejne grupy wojskowych z elitarnych jednostek USA. – Atak na Polskę w chwili obecnej oznacza atak na Stany Zjednoczone, bo żołnierze amerykańscy znajdują się tutaj w Polsce, ich liczba rośnie, liczba sprzętu wojskowego amerykańskiego w Polsce również rośnie. To jasno i wyraźnie pokazuje, że NATO bardzo poważnie traktuje tę sprawę – mówi Piotr Uruski, poseł Ziemi Sanockiej.

Dzisiaj, około godziny 11:00 w podrzeszowskiej Jasionce wylądowały kolejne samoloty z amerykańskimi żołnierzami. To efekt napięć na granicy Ukrainy i Rosji oraz decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO.

Ogólnopolskie media podają, że również w ostatnich dniach, Rosjanie decydują się na zwiększanie liczebności swojej armii przy granicy z Ukrainą oraz na Białorusi. Manewry te nie pozostają bez reakcji członków NATO, przede wszystkim Stanów Zjednoczonych. W Polsce ma pojawić się łącznie blisko 2000 dodatkowych żołnierzy USA. Tylko dzisiaj, na lotnisku w Jasionce wyląduje osiem amerykańskich samolotów.

Atak na Polskę w chwili obecnej oznacza atak na Stany Zjednoczone, bo żołnierze amerykańscy znajdują się tutaj w Polsce, ich liczba rośnie, liczba sprzętu wojskowego amerykańskiego w Polsce również rośnie. To jasno i wyraźnie pokazuje, że NATO bardzo poważnie traktuje tę sprawę – mówił na antenie TVP Info poseł Ziemi Sanockiej Piotr Uruski.

Kolejne transporty sprzętu oraz żołnierzy wojsk Stanów Zjednoczonych docierają do Polski. Obecność w naszym kraju prawie 2000 dodatkowych żołnierzy amerykańskich to wzmocnienie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO i element odstraszania potencjalnego agresora – czytaliśmy wczoraj we wpisie opublikowanym na twitterowym koncie Ministerstwa Obrony Narodowej.


foto: Twitter – MON


grafika poglądowa

źródło: Red., Twitter – MON


09-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (2)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Polka2022-02-09 14:29:26
0 0
na naszej ziemii beda rozgrywac swoje wojny ,Boze chron nas od tego
Jan z Kolna2022-02-11 15:24:05
0 0
Jednego okupanta (czerwonego) kilka lat temu się pozbyliśmy, to przylazł drugi. Jak ktoś wierzy w to że staną w naszej obronie, to jest ciężkim idiotą. Bronić to oni będą ale zasobów naturalnych które pisbanda oddała im za darmo.!