REKLAMA

Amerykańskie samoloty lądują na Podkarpaciu. “Wojna z Polską, oznaczałaby wojnę z USA” (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Amerykańskie samoloty lądują na Podkarpaciu. “Wojna z Polską, oznaczałaby wojnę z USA” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Około godziny 11:00 kolejne amerykańskie samoloty wylądowały na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Do Polski przybyły kolejne grupy wojskowych z elitarnych jednostek USA. – Atak na Polskę w chwili obecnej oznacza atak na Stany Zjednoczone, bo żołnierze amerykańscy znajdują się tutaj w Polsce, ich liczba rośnie, liczba sprzętu wojskowego amerykańskiego w Polsce również rośnie. To jasno i wyraźnie pokazuje, że NATO bardzo poważnie traktuje tę sprawę – mówi Piotr Uruski, poseł Ziemi Sanockiej.

Dzisiaj, około godziny 11:00 w podrzeszowskiej Jasionce wylądowały kolejne samoloty z amerykańskimi żołnierzami. To efekt napięć na granicy Ukrainy i Rosji oraz decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO.

Ogólnopolskie media podają, że również w ostatnich dniach, Rosjanie decydują się na zwiększanie liczebności swojej armii przy granicy z Ukrainą oraz na Białorusi. Manewry te nie pozostają bez reakcji członków NATO, przede wszystkim Stanów Zjednoczonych. W Polsce ma pojawić się łącznie blisko 2000 dodatkowych żołnierzy USA. Tylko dzisiaj, na lotnisku w Jasionce wyląduje osiem amerykańskich samolotów.

Atak na Polskę w chwili obecnej oznacza atak na Stany Zjednoczone, bo żołnierze amerykańscy znajdują się tutaj w Polsce, ich liczba rośnie, liczba sprzętu wojskowego amerykańskiego w Polsce również rośnie. To jasno i wyraźnie pokazuje, że NATO bardzo poważnie traktuje tę sprawę – mówił na antenie TVP Info poseł Ziemi Sanockiej Piotr Uruski.

Kolejne transporty sprzętu oraz żołnierzy wojsk Stanów Zjednoczonych docierają do Polski. Obecność w naszym kraju prawie 2000 dodatkowych żołnierzy amerykańskich to wzmocnienie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO i element odstraszania potencjalnego agresora – czytaliśmy wczoraj we wpisie opublikowanym na twitterowym koncie Ministerstwa Obrony Narodowej.


foto: Twitter – MON


grafika poglądowa

źródło: Red., Twitter – MON


09-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Polka2022-02-09 13:29:26
0 0
na naszej ziemii beda rozgrywac swoje wojny ,Boze chron nas od tego
Jan z Kolna2022-02-11 14:24:05
0 0
Jednego okupanta (czerwonego) kilka lat temu się pozbyliśmy, to przylazł drugi. Jak ktoś wierzy w to że staną w naszej obronie, to jest ciężkim idiotą. Bronić to oni będą ale zasobów naturalnych które pisbanda oddała im za darmo.!
amerykanskie-samoloty-laduja-na-podkarpaciu-wojna-z-polska-oznaczalaby-wojne-z-usa-video-zdjecia-ankieta-8714