REKLAMA

Amerykańska firma otworzyła fabrykę w strefie Rzeszów-Dworzysko

RZESZÓW / PODKARPACIE. Marka TW Metals uruchomiła w środę swój zakład na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. W fabryce zatrudnienie znajdzie 60 osób. Amerykańska spółka zainwestowała w nowy obiekt 22 miliony złotych.

TW
Foto: materiały prasowe

TW Metals jest częścią amerykańskiej grupy O’Neal Industries z centralą w Birmingham w stanie Alabama, posiadającą 80 spółek zależnych na całym świecie. Firma specjalizuje się w nowoczesnych rozwiązaniach logistycznych związanych z dystrybucją specjalistycznych metali oraz wykonywaniem usług produkcyjnych, tak aby materiały mogły trafić na linię produkcyjną klientów jako półprodukty poddawane dalszej obróbce. TW Metals działa na rynku od ponad 100 lat.

Posiadamy kilkadziesiąt oddziałów na całym świecie. Oddział w Polsce powstał w 2004 roku i jest drugim co do wielkości oddziałem w Europie, bezpośrednio podlegamy pod centralę europejską w Southampton UK. Firma rozwija się bardzo prężnie, a polski oddział rozwija się szczególnie szybko – od 15 lat działalności w Polsce nowy zakład w Dworzysku będzie naszą trzecią lokalizacją, przeprowadzki związane są ze stałym wzrostem produkcji – mówi Monika Ślusarczyk dyrektor polskiego oddziału TW Metals.

Z nowo otwartego zakładu na terenie PNT „Rzeszów Dworzysko” zadowolenia nie ukrywają władze Powiatu Rzeszowskiego.

Inwestycja tak znanej i renomowanej firmy w branży lotniczej świadczy o tym że utworzenie PNT „Rzeszów –Dworzysko” było strzałem w dziesiątkę i pobudziło gospodarczo nasz region. Jako pierwszy powiat w Polsce zdecydowaliśmy się na taki krok a teraz zbieramy tego pozytywne efekty w postaci kolejnych inwestorów znanych na całym świecie takich jak TW Metals – twierdzi Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski

Klientami TW Metals są głównie firmy z branży lotniczej. W ofercie firmy znajdują się rury, pręty, blachy, płyty i profile ze stali nierdzewnej, stopowej, stopów tytanu, niklu i aluminium, które są dostarczane do odbiorców jako półwyroby, trafiające bezpośrednio na linię produkcyjną klientów. Oddział w Polsce obsługuje między innymi Pratt & Whitney, oraz wiele mniejszych polskich firm dostarczających części do produkcji dla większych zakładów w Polsce oraz bezpośrednio do największych producentów samolotów jak Airbus czy Boeing. Firma posiada też klientów w Czechach, Niemczech, Rumunii oraz wielu innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Wpływ na wybór PNT „Rzeszów–Dworzysko pod inwestycję zadecydowała między innymi jego dobra lokalizacja.

Park mieści się, blisko głównych dróg komunikacyjnych, blisko miejsca zamieszkania pracowników. „Dworzysko” jest wspaniale przygotowane do rozpoczęcia inwestycji w szybkim terminie, na czym bardzo nam zależało. – Dla nas miało znaczenie również to, że znajdziemy się w gronie inwestujących tutaj firm, które stawiają na rozwój i innowacje. Obecnie wdrażane w naszej firmie rozwiązania informatyczne paper-less pozwalają na kompleksową, zautomatyzowaną i w pełni elektroniczną obsługę procesu. System ten uznany został za innowacyjny na podstawie opinii wydanej przez Politechnikę Rzeszowską – informuje dyrektor Monika Ślusarczyk.

Rozpoczęcie działalności w strefie Dworzysko związane jest z prężnym rozwojem TW Metals w Polsce, dotychczasowa siedziba firmy okazała się zbyt mała. Inwestycja w strefie Dworzysko rozpoczęła się w 2019 roku i zakończona została terminowo. Amerykanie zainwestowaliśmy w nowy zakład 22 milionów złotych i planują dalsze inwestycje. Obecnie w nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie ponad 60 pracowników, ale docelowo są plany zwiększyć zatrudnienie.

Park Naukowo – Technologiczny „Rzeszów – Dworzysko”. To inwestycja zrealizowana przez Powiat Rzeszowski, który jako jedyny w Polsce, posiadając własny tak duży obszar inwestycyjny (83,42 ha), zdecydował się na jego pełne uzbrojenie.

Park położony jest blisko autostrady A4 i drogi ekspresowej S19. Cały teren sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy-Polska-Ukraina. Teren jest w pełni uzbrojony. Znajdują się tutaj min.: sieć wodno-kanalizacyjna, burzowa, energetyczna, gazowa, ciepłownicza oraz oświetlenie LED, system odgromowy, farma ogniw fotowoltaicznych, nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe.

Inwestorzy mogą korzystać z ulg podatkowych zarówno w podatku dochodowym jak i w podatku od nieruchomości ponieważ Park znajduje się na terenie SSE Euro – Park Mielec. Do tej pory zainwestowało tutaj 12 firm.

Źródło: materiały prasowe

09-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)