REKLAMA

Amerykanie zobaczą Rzeszów w programie kulinarnym “Flavour of Poland”

RZESZÓW / PODKARPACIE. W publicznej amerykańskiej telewizji APT będzie emitowany 13-odcinkowy serial zatytułowany “Flavour of Poland”. Seria kulinarno-podróżnicza ma promować tradycje, zabytki i unikalną kuchnię Polski. W trzecim odcinku serii “Flavour of Poland” zawita do Rzeszowa.

Od stycznia 2020 roku przez trzy lata na stacjach APT w Stanach Zjednoczonych będzie można oglądać serię “Flavour of Poland”. Amerykańska aktorka polskiego pochodzenia, Aleksandra August, odwiedzi łącznie 13 regionów Polski i ponad 30 miast oraz miasteczek. Opowie o zabytkach, tradycji, a przede wszystkim o potrawach z różnych zakątków naszego kraju.

Amerykanie zobaczą Rzeszów w swojej telewizji!

W trzecim odcinku serii Amerykanie będą mogli obejrzeć odcinek zrealizowany w Rzeszowie oraz w innych rejonach Podkarpacia. Aleksandra August zabierze widzów na spacer, by zwiedzić stare zamki, kościoły i ważne zabytki miasta, wyjaśniając ich znaczenie zarówno dla lokalnej, jak i narodowej historii. Zajrzy także do restauracji Szynk Rzeszowski.

Ekipa odwiedzi również zamek w Dubiecku, gdzie zaprezentowane zostaną potrawy z dziczyzny. W tym odcinku widzowie poznają regionalne podkarpackie potrawy, takie jak m.in. żurek, śledź, kiełbasa, czy galareta. Po powrocie do domu, w kuchni, Aleksandra pokaże widzom, jak zrobić dwie kultowe potrawy z Podkarpacia – żurek i makowiec.

Zwiastun “rzeszowskiego” odcinka można obejrzeć TUTAJ.

 

Źródło: materiały Flavour of Poland

17-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

amerykanie-zobacza-rzeszow-w-programie-kulinarnym-flavour-of-poland-7777-00r2kc