REKLAMA

Amelia z Rzeszowa w finale The Voice Kids! (VIDEO)

11-letnia Amelia Borkowska z Rzeszowa znalazła się w wielkim finale 4. edycji programu The Voice Kids! Widzowie pokochali jej głos.

Bez tytułu_4
Foto: VOD TVP / screen

Amelia Borkowska to 11-letnia utalentowana wokalistka i pianistka, która jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w 2017 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Wilkowyja, gdzie doskonali swoje umiejętności pod okiem instruktora Katarzyny Pasierb. Amelia pobiera także lekcje w studiu Voice Balance Olgi Boczar.

W muzycznej “Bitwie” uczestników drużyny Tomsona i Barona Amelia Borkowska, razem z Martyną Majdą i Julianem Mantykiem, wykonywała utwór “What a Wonderful World” Louisa Armstronga. Występ rzeszowianki bardzo spodobał się jurorom.

Swoją klasą i tym, jak czuje muzykę – Amelia. Po prostu zachwyciłaś mnie i złapałaś mnie za serducho. Moim zdaniem jesteś już dorosłą artystką w bardzo małym ciele. Super – skomentował ten występ Amelii Dawid Kwiatkowski.

Amelciu, Twój głos jest czymś z absolutnie innej planety, ale używanie tego głosu, to już jest druga sprawa i w tym też jesteś fenomenalna – mówili Tomson i Baron, którzy ostatecznie wybrali rzeszowiankę do kolejnego etapu – “Sing Off”.

 

“Sing off” i awans Amelii do finału

Etap “Sing off”decydował o wejściu do finału. Spośród sześciu młodych wokalistów Tomson i Baron musieli wskazać trójkę finalistów.

Amelia tym razem zaśpiewała utwór “What a World Needs now is Love” Jackie DeShannon. Występ TUTAJ

 

Ja nie wiem dziewczyno, co Ty masz tam w głosie, ja słyszę kruszone szkło z piachem, nie wiem co jeszcze, ale to jest wielki komplement, bo ja takie głosy uwielbiam. Jesteś niesamowicie charakterystyczna i po prostu kibicuję Tobie jak najmocniej – komentowała umiejętności wokalne Amelii Cleo.

Dawid Kwiatkowski wśród swoich faworytów również wymienił między innymi Amelię.

Amelko, nie wiem z której planety przyfrunęłaś do nas. Mam nadzieję, że tam jest pięknie, kolorowo, bo jeżeli ta planeta wygląda tak, jak Ty śpiewasz, to ja chcę tam pofrunąć, chociaż w odwiedziny – podkreślił Baron.

Cleo powiedziała, że słyszy kruszone szkło z piachem. Powiem Ci, że w tym programie spotkałem się z wybitnym artystą, również trenerem – Markiem Piekarczykiem i on też miał taki kruszony piach i szkło – dodał Tomson.

W którymś wcieleniu byłaś Markiem Piekarczykiem – podsumował Baron.

 

Ostatecznie z drużyny Tomsona i Barona do finału awansowali: Amelia Borkowska, Sara Egwu-James i Mikołaj Jabłoński.

  • Finał The Voice Kids 4 będzie emitowany w dwóch częściach: 10 i 17 kwietnia.

 

Awansować nie udało się natomiast drugiemu reprezentantowi Rzeszowa – 13-letniemu Tomkowi Nowakowi. Śpiewał on utwór The Jacksons – “Blame It On the Boogie”. Jego wstęp w “Bitwie” można obejrzeć poniżej:

 

Dwójka wokalistów z Rzeszowa wciąż bierze jednak udział w plebiscycie na najlepszy głos 4. edycji The Voice Kids. Nagrodą dla zwycięzcy głosowania jest voucher na nagranie singla i teledysku. Głosowanie odbywa się pod adresem: www.voicekids.tvp.pl/plebiscyt

 

Źródło: red., VOD TVP, The Voice Kids Poland / YouTube

Oprac. Kacper Ciuba

04-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)