REKLAMA

2 nowe ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla rzeszowskiej komendy (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Podkarpacka Policja odebrała 4 nowe specjalistyczne pojazdy ruchu drogowego. To nowoczesne radiowozy marki Volkswagen Crafter, które będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe. Pojazdy zostały zakupione przez Komendę Główną Policji w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

303-228275

 

Cztery Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego trafią do komend miejskich Policji w Rzeszowie (2 pojazdy), Krośnie i Tarnobrzegu.

Są to pojazdy marki Volkswagen Crafter 2,0 TDI o mocy 177 KM. Będą wykorzystywane przez policjantów z wydziałów ruchu drogowego, którzy zajmują się obsługą zdarzeń drogowych – wypadków i kolizji.

Nowoczesne radiowozy są wyposażone w sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczenia miejsca i oględzin. To między innymi znak „UWAGA WYPADEK”, zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, skalówki i numerki, flary oraz parawan.

 

Pojazd będzie pełnił też funkcję mobilnego biura. Policjanci mają do dyspozycji laptop, drukarkę, aparat fotograficzny, router i agregat prądotwórczy.

Wartość każdego radiowozu to około 460 tysięcy złotych. Zakup współfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko – projekt „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

 

Źródło, foto: KMP w Rzeszowie

 


20-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Grzes2021-08-22 21:39:25
0 0
AMBULANS...? Chyba coś się komuś pomyliło... AMBULANS , a na wyposażeniu tablica z napisem "uwaga wypadek" beka śmiechu... i ta cena prawie bańka za dwa busy , ciekawe...
ambulanse-pogotowia-ruchu-drogowego-trafily-do-komend-policji-foto-211-00r2kc