REKLAMA

Aleksandra Krygier zwyciężczynią festiwalu “Piosenka w Meloniku”

|

Aleksandra Krygier zwyciężczynią festiwalu “Piosenka w Meloniku”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ponad 18 tysięcy oddanych głosów oraz prezentacja sylwetek 38 zakwalifikowanych  wokalistów z całej Polski to wynik rozstrzygniętego Plebiscytu Internetowego Finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”, którego organizatorem był Rzeszowski Dom Kultury.

Zwycięzcą została 18-letnia Aleksandra Krygier z Brodnickiego Domu Kultury.

fotrdk

Foto: RDK

Plebiscyt przeprowadzony w sieci był efektem odwołania Finału 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który miał odbyć się w Rzeszowie w dniach 3–4 kwietnia 2020 roku.

Do internetowej rywalizacji przystąpiło 38 zakwalifikowanych finalistów z 32 miejscowości, którzy zyskali możliwość zaprezentowania swojego talentu internautom z całej Polski i nie tylko, a także walki o festiwalową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych.

Zwycięzcą Plebiscytu została 18-letnia Aleksandra Krygier z Brzozia, która została doceniona za wykonanie utworu „Na zakręcie” z repertuaru Krystyny Jandy.

Wokalistka jest reprezentantką Brodnickiego Domu Kultury, w którym rozwija swój talent artystyczny pod kierunkiem instruktora Joanny Nehring-Roszkowskiej. Zdobyła ona łączny wynik 2885 głosów, na który składała się suma polubień internautów oraz punktacja przyznana w festiwalowych eliminacjach przez jurorów – Natalię Kukulską, Roberta Janowskiego, Michała Szpaka i Zbigniewa Jakubka.

Aleksandra Krygier swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła od najmłodszych lat. Od dawna bierze udział w konkursach wokalnych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym zajmując czołowe miejsca.

Jej największe osiągnięcia to: „Złota struna” na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Bez Granic „Golden Voice” w Jędrzejowie oraz I miejsce w 10. Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Kolęd i Pastorałek „Nad Światem Cicha Noc” w Gdańsku, jak również aktualne zwycięstwo w Plebiscycie Internetowym Finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”.

Źródło: Rzeszowski Dom Kultury

17-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

aleksandra-krygier-zwyciezczynia-festiwalu-piosenka-w-meloniku-8076-00r2kc