REKLAMA

Alarm smogowy w Rzeszowie! Wysokie stężenie PM10

RZESZÓW / PODKARPACKIE. Krajowa prognoza zanieczyszczenia Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska wskazuje na możliwość pogorszenia się jakości powietrza. We wtorek norma stężenia dobowego pyłu PM10 może być przekroczona nawet trzykrotnie.

pexels-piotr-twardowski-5332180-scaled

Foto: pexels.com

Krajowa prognoza GIOŚ wskazuje, że we wtorek 16 lutego br. stężenia dobowe pyłu PM10 w Rzeszowie mogą przekroczyć 150 ug/m3. Dopuszczalny dobowy poziom pyłu PM10 wynosi natomiast 50 ug/m3.

Przyczyną występowania zjawiska są warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego.

Gorszą jakość powietrza szczególnie odczują mieszkańcy cierpiący na choroby górnych dróg oddechowych i układu krążenia, dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu zwiększa się ryzyko infekcji dróg oddechowych.

W trakcie występowania wysokich stężeń pyłu PM10 należy unikać wysiłku fizycznego na zewnątrz i nie wietrzyć pomieszczeń, w których się przebywa.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

16-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

alarm-smogowy-w-rzeszowie-wysokie-stezenie-pm10-8858-00r2kc