REKLAMA

Aktorzy, pacjenci, przedsiębiorcy: “Wybierzcie profesora GUTKOWSKIEGO!”

Aktorzy, pacjenci, przedsiębiorcy: “Wybierzcie profesora GUTKOWSKIEGO!”

PODKARPACIE. Szerokim strumieniem płyną głosy poparcia dla kandydatury prof. Krzysztofa Gutkowskiego w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Znany i ceniony lekarz ubiega się o stanowisko Senatora RP. Profesor Gutkowski chce zmienić służbę zdrowia, dostosowując system do wymogów i potrzeb pacjentów, choćby poprzez skrócenie kolejek do specjalistów, ale także oddłużenie szpitali i powiększenie kadry lekarzy. Poparcia profesorowi Gutkowskiemu udzielają znani aktorzy, przedsiębiorcy, politycy i samorządowcy, ale również pacjenci prof. Gutkowskiego. Zapraszamy do obejrzenia materiału VIDEO.

1_173grafika poglądowa

PROFESOR KRZYSZTOF GUTKOWSKI

LEKARZ

Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista gastroenterolog. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Oddziale Neurologii Szpitala MSWiA w Rzeszowie, Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Hematologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie, Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej Szpitala MSWiA w Rzeszowie, w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie. Odbył staż szkoleniowy zorganizowany przez Światową Organizację Gastroenterologii w ośrodku szkoleniowym w Chorwacji oraz staż szkoleniowy w Oddziale Endoskopii Przewodu Pokarmowego Kliniki Gemelli w Rzymie.

101

WYKŁADOWCA

Od 20 lat związany z Wydziałem Medycznym (obecnie Kolegium Nauk Medycznych) Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prowadzi/prowadził zajęcia na kierunku lekarskim, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym, zdrowiu publicznym i elektroradiologii. Wielokrotnie powoływany w skład komisji ds. przewodów doktorskich na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prowadził zajęcia ze studentami angielskojęzycznymi kierunku lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Był opiekunem Studenckiego Koła Naukowego w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Promotor 50 prac magisterskich i 3 przewodów doktorskich. Recenzent 12 przewodów doktorskich oraz postępowania o nadanie tytułu doktora habilitowanego. Wielokrotnie powoływany przez Radę Doskonałości Naukowej jako recenzent w postępowaniach o nadanie tytułu profesora. Autor podręczników dla lekarzy i studentów medycyny.

MENADŻER

Absolwent studiów podyplomowych „Zarządzanie Systemem Ochrony Zdrowia” na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. W przeszłości Dyrektor Instytutu Medycyny Klinicznej Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Twórca i wieloletni kierownik Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie. Twórca pierwszej na Podkarpaciu Pracowni Endosonograficznej. Twórca poradni gastroenterologicznej, endokrynologicznej i diabetologicznej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie. Wieloletni zastępca dyrektora ds. Klinicznych i Lecznictwa tego Szpitala. Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Gastroenterologii dla obszaru Województwa Podkarpackiego.

100_2

NAUKOWIEC

Kierownik i wykonawca wielu projektów badawczych realizowanych m. in. we współpracy z Kliniką Gastroenterologii i Hepatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Kliniką Hepatologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Institute of Food Research w Norwich (Anglia), Institut National de la Recherche Agronomique w Rennes (Francja), School of Food Science & Nutrition z University of Leeds (Anglia), Saarland University Medical Center, University of Saarland, Homburg (Niemcy), Department of Radiology, Mayo Clinic, Rochester, Minesota (USA) oraz Monash Biomedical Imaging, Monash University, Melbourne (Australia). Autor i współautor ponad 170 publikacji i doniesień zjazdowych. Wyniki prowadzonych badań prezentował na licznych kongresach naukowych w kraju i za granicą, m.in. w Freiburgu, Bostonie, San Francisco, Chicago, Amsterdamie, Pradze, Hannoverze, Wiedniu, Petersbergu, Barcelonie, Vancouver i Berlinie.

ORGANIZATOR

• Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego pięciu edycji międzynarodowej konferencji „Rzeszowskie Dni Hepato-Gastroenterologiczne”.
• Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego dwóch edycji „Podkarpackiego Forum Endokrynologiczno- Diabetologicznego”.
• Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego dwóch edycji „Warsztatów Endosonograficznych”.

CZŁONKOSTWO W ORGANIZACJACH

Członek Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Sekcji Hepatologii Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Polskiej Grupy Ekspertów ds. Niealkoholowej Stłuszczeniowej Choroby Wątroby, European Association for the Study of the Liver, European Network for the Study of Cholangiocarcinoma, European Cooperation in Science and Technology. Członek Założyciel i Członek Zarządu Klastra TECHNOMED; Technologia w Medycynie, członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie Gastroenterologii.

102

Materiał sfinansowany ze środków KWW Profesora Krzysztofa Gutkowskiego

źródło: materiały nadesłane, oficjalna strona internetowa prof. Krzysztofa Gutkowskiego

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PROF. GUTKOWSKI: Najważniejsze jest dobro pacjentów. Zmienimy służbę zdrowia! (WYWIAD VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prof. Krzysztofem Gutkowskim, cenionym lekarzem, menadżerem i wykładowcą, a także kandydatem do Senatu RP w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Z profesorem Gutkowskim rozmawiamy między innymi o pilnej potrzebie wprowadzenia zasadniczych zmian w służbie zdrowia, w tym o skróceniu kolejek do specjalistów, ale także o oddłużeniu szpitali i o powiększeniu kadry lekarzy.

Zapraszamy w imieniu redaktor Rzeszów24.pl Justyny Żuczek, która poprowadziła rozmowę w ramach porannej kawy u prof. Krzysztofa Gutkowskiego.

411_1

Szerokie poparcie kandydatury PROFESORA GUTKOWSKIEGO! (VIDEO)

124576grafika poglądowa

07-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)