REKLAMA

Akt oskarżenia ws. śmiertelnego wypadku w Medyni Głogowskiej!

REGION. Łańcucka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu Kamilowi D. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu, doprowadził do tragicznego wypadku w Medyni Głogowskiej obok Łańcuta. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

303-190645

Foto: Podkarpacka Policja

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadziła śledztwo dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło 14 lipca 2019 roku w miejscowości Medynia Głogowska, w wyniku którego śmierć poniósł mężczyzna w wieku 54 lat, a kolejny pokrzywdzony w wieku 20 lat doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Postępowanie przygotowawcze zakończyło się skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Łańcucie przeciwko 22-letniemu Kamilowi D.

Ustalono, że mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Peugeot, wraz z trzema pasażerami poruszał się drogą W 811 w miejscowości Medynia Głogowska, w kierunku Sokołowa Małopolskiego. Po wyjechaniu z łuku drogi, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam doprowadził do zderzenia czołowo – bocznego z pojazdem marki Daewoo Matiz. W wyniku zderzenia się tych pojazdów kierujący pojazdem Daewoo Matiz, pomimo podjętych działań ratunkowych, poniósł śmierć na miejscu. Pasażerowie pojazdu marki Peugeot 206, z uwagi na odniesione obrażenia ciała, zostali przewiezieni do placówek medycznych na terenie Łańcuta oraz Rzeszowa, przy czym stan jednego z pokrzywdzonych był ciężki.

303-190648

Foto: Podkarpacka Policja

Z uzyskanej w toku śledztwa opinii biegłego sądowego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych wynikało, że bezpośrednią przyczyną wypadku było prowadzenie samochodu m-ki Peugeot przez Kamila D. z prędkością nadmierną i niedopuszczalną. Z obliczeń dokonanych przez biegłego wynika, że prędkość początkowa samochodu marki Peugeot 206 zawierała się w przedziale 110-120 km/h, przy czym w miejscu, gdzie doszło do zdarzenia obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Według biegłego, kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz poruszał się z prędkością nie przekraczającą prędkości administracyjnie dopuszczalnej i była ona dostosowana do panujących warunków ruchowo – drogowych.

W chwili wypadku drogowego kierowcy pojazdów uczestniczących w zdarzeniu byli nietrzeźwi, na co wskazywały uzyskane wyniki badania prób krwi na zawartość alkoholu.

W postępowaniu przygotowawczym niezbędne było dokonanie ustaleń odnośnie możliwego stężenia alkoholu we krwi podejrzanego, przy uwzględnieniu rodzaju, ilości i czasu spożytego alkoholu, w chwili dwukrotnego kierowania przez niego pojazdem marki Peugeot 206 w nocy z 13 na 14 lipca 2019 roku, zanim doszło do spowodowania wypadku komunikacyjnego. W tym celu zasięgnięto opinii biegłego z zakresu toksykologii. Mając na uwadze treść, ekspertyzy zachodziły przesłanki do uzupełnienia zarzutów ogłoszonych podejrzanemu o kolejne przestępstwa. Polegały one na kierowaniu pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości.

303-190646

Foto: Podkarpacka Policja

Kamil D. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Wobec podejrzanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Ponadto wobec sprawcy opisanego przestępstwa zachodzą przesłanki do orzeczenia przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych dożywotnio.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

01-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

akt-oskarzenia-ws-smiertelnego-wypadku-w-medyni-glogowskiej-7945-00r2kc