RZESZÓW / PODKARPACIE. Były oficer śledczy Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Rzeszowie Leopold R. został oskarżony o popełnienie zbrodni komunistycznej. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.
Foto: pk.gov.pl
Prokurator Oddziałowej Komisji ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu skierował do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia w sprawie byłego oficera Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Rzeszowie. Leopold R. miał znęcać się psychicznie oraz fizycznie nad działaczem niepodległościowym Stanisławem W.
Do przekroczenia uprawnień przez oficera śledczego UB doszło w styczniu i lutym 1952 roku. Leopold R. przesłuchiwał Stansława W. w tak zwanej ciemnicy. Pomieszczenie to było zawilgocone, pozbawione dostępu do światła i ogrzewania. Oficer UB torturował Stanisława W., kopiąc go po ciele i zmuszając do siadania na nóżce od taboretu Czyny te miały prawdopodobnie miejsce w porozumieniu z innymi funkcjonariuszami.
Przesłuchany przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie Leopold R. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Byłemu oficerowi UB grozi 5 lat więzienia za popełnienie zbrodni komunistycznej, będącej jednocześnie zbrodnią przeciwko ludzkości.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.