REKLAMA

Akrobatki z Rzeszowa mogą pojechać na mistrzostwa świata! Potrzebne wsparcie!

RZESZÓW / PODKARPACIE . – Pomóżcie zdolnym i pracowitym akrobatkom spełnić marzenia i wyjechać na mistrzostwa świata – apeluje do internautów Klub Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie. Na portalu zrzutka.pl uruchomiono na ten cel zbiórkę pieniędzy .

IMG_7932

Foto (3): mat. nadesłane

– Ciężka praca zaowocowała i oba zespoły powołane zostały do ​​kadry narodowej oraz do reprezentacji Polski na najbliższe mistrzostwa świata grup wiekowych, które odbędą się w Genewie w Szwajcarii, w czerwcu 2021 roku. Niestety, wyjazd jest bardzo kosztowny – wyjaśnia  Brygida Sakowska – Kamińska była zawodniczka sekcji akrobatycznej Stali Rzeszów, zdobywczyni wielu medali w Europie i na świecie, a obecnie trenerka Klubu Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie.

Klub Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie wnioskował do Urzędu Miasta Rzeszowa o przyznanie wsparcia finansowego. – Wstępnie mamy obiecane 6 000 złotych, ale całkowita wartość wyjazdu sześciu osób wynosi około 35 000 złotych – mówi trenerka.

 

  • ZBIÓRKĘ MOŻNA WESPRZEĆ  TUTAJ

 

 

Jak to możliwe, że reprezentantki Polski nie mają wystarczających środków na wyjazd?

– Akrobatyka Sportowa nie jest sportem olimpijskim i środki otrzymywane z Ministerstwa Sportu i Turystyki przez Polski Związek Gimnastyczny nie są wystarczające, by pokryć koszty udziału zespołów w tak ważnej i prestiżowej imprezie sportowej – ubolewa Brygida Sakowska – Kamińska.

 

Wyjazd jest bardzo kosztowny. Zawodnicy muszą pokryć wydatki, na które składają się:

– bilety lotnicze,

– zakwaterowanie,

– wyżywienie,

– opłatę startową zawodników,

– zakup sprzętu reprezentacyjnego,

– licencje międzynarodowe wymagane przy starcie,

– ubezpieczenie oraz testy.

 

– W rodzinie wyjazdów muszą sfinansować rodziny i najbliżsi dziewczyny, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich o wsparcie – apeluje Klub Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie

 

  • ZBIÓRKĘ MOŻNA WESPRZEĆ  TUTAJ

 

 Źródło: mat. nadesłane, zrzutka.pl

10-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)