REKLAMA

Akcja “Trzeźwy poranek”. Ośmiu kierowców pod wpływem alkoholu

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dzisiaj policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili działania “Trzeźwy poranek”. Efektem działań było skontrolowanie stanu trzeźwości 1092 kierujących. Ośmiu z nich kierowało pod wpływem alkoholu.

„Trzeźwy poranek” to cykliczne działania, których celem jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. W prowadzonych od godz. 4. do 8. działaniach na terenie powiatu rzeszowskiego uczestniczyło 21 policjantów z wydziału ruchu drogowego.

Policjanci skontrolowali 1092 kierujących. Ujawnili ośmiu kierujących pod wpływem alkoholu. Czterech skontrolowanych kierujących prowadziło w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u nich ponad 0,5 promila zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Za prowadzenia samochodów w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pozostali kierujący prowadzili w stanie po użyciu alkoholu czyli badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila. W tych przypadkach policjanci skierują wnioski o ukaranie do sądu.

Wszystkim ujawnionym kierującym prowadzącym pod wpływem alkoholu policjanci zatrzymali prawa jazdy.

Źródło: KWP, archiwum KMP

03-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

akcja-trzezwy-poranek-osmiu-kierowcow-pod-wplywem-alkoholu