REKLAMA

Akcja Policji na drogach – “Alkohol i narkotyki”

PODKARPACIE. W poniedziałkowy poranek zakończyła się akcja Policji “Alkohol i narkotyki”, która trwała dobę. Policjanci sprawdzali, czy kierowcy są trzeźwi i czy nie prowadzą pojazdów pod wpływem narkotyków.

marihuana

O całej sprawie poinformowali policjanci: Akcja polegała na tym, że Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, jak również w specjalnie ustawianych punktach kontrolnych. W tych miejscach funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymują do kontroli możliwie największą liczbę nadjeżdżających kierowców. Oprócz stanu trzeźwości policjanci sprawdzają, czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa.

Wyniki akcji:

Na podkarpackich drogach policjanci skontrolowali 7238 kierowców i ujawnili 29kierujących pod wpływem alkoholu. U 19 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 10 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali 18 uprawnień do kierowania. Jeden z kontrolowanych kierowców nie zastosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

zdj. KWP

29-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

akcja-policji-na-drogach-alkohol-i-narkotyki