REKLAMA

Akcja “Motocykl” na Podkarpaciu. Policjanci skontrolowali 495 motocyklistów

PODKARPACIE. W piątek i w sobotę policjanci prowadzili na drogach naszego województwa akcję “Motocykl”. Podczas działań skontrolowali 495 kierujących motocyklami i motorowerami. 12 kierujących wsiadło na jednoślady bez wymaganych uprawnień. 37 skontrolowanych przekroczyło dozwoloną prędkość. Policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących – 2 motocyklistów i 9 motorowerzystów.

303-197445

Foto: archiwum Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

 

Przez dwa dni trwała policyjna akcja “Motocykl”. Pogoda sprzyjała wielbicielom dwóch kółek i wielu z nich zdecydowało się na podróżowanie jednośladami.

 

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 495 kierujących motocyklami i motorowerami. Okazało się, że 12 kierujących wsiadło na jednoślady, mimo że nie posiadali do tego wymaganych przepisami uprawnień. 37 skontrolowanych przekroczyło dozwoloną prędkość. Policjanci zatrzymali też 2 nietrzeźwych motocyklistów i 9 motorowerzystów.

6 kierowców straciło prawo jazdy. Policjanci zatrzymali 30 dowodów rejestracyjnych.

 

“Motocykl” to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Policjanci podczas działań zwracali uwagę właścicielom jednośladów na stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg.

 

KWP w Rzeszowie

 

28-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)