REKLAMA

Akcja – „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą’’

Jasło/ Podkarpacie. W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą’’ jasielscy policjanci spotykają się z młodzieżą oraz osobami korzystającymi z różnych form letniego wypoczynku starając się wzbudzić większą świadomość na temat zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa. W czasie prelekcji mundurowi radzili, ostrzegali i uczyli, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń.

Co roku policjanci realizują zadania związane z ogólnopolską akcją informacyjno-edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie utonięć. 

Wielu tragedii, do których dochodzi nad akwenami wodnymi można byłoby uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy więc o tym, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Dzikie kąpieliska zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona.  informuje KPP Jasło

Powyższe zasady mundurowi przekazywali dzieciom i młodzieży podczas zajęć sportowych połączonych z profilaktyką realizowanych przez Urząd Miasta Jasła w ramach programu „Trener Osiedlowy”. O bezpieczeństwie nad wodą rozmawiali również z osobami wypoczywającymi nad Zalewem w Krempnej. Funkcjonariusze uświadamiali wczasowiczów o tym, że przyczyną wypadków często jest brak wyobraźni związany ze spożywamniem alkoholu. Apelowali także o zwrócenie uwagi oraz otoczenie szczególną opieką najmłodszych.

Uczestnicy spotkań otrzymali także od funkcjonariuszy materiały zawierające informacje i promujące zasady bezpiecznego wypoczynku.

Źródło: KPP Jasło

Autor: Amelia Krupik

24-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

akcja-kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda-6645