REKLAMA

Akcja honorowego oddawania krwi

„Mundurowe braterstwo krwi” – pod taką nazwą Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Rzeszowie, zorganizowała honorowe oddawanie krwi. Podkarpaccy policjanci, pracownicy Policji, wspólnie z funkcjonariuszami straży więziennej, przedstawicielami służby celno-skarbowej i żołnierzami, podzielili się tym bezcennym darem.

303-249463

Honorowe krwiodawstwo, to nie tylko wspaniała idea, jest to przede wszystkim metoda, dzięki której można uratować ludzkie życie. Każdy z nas jest źródłem tego wspaniałego leku. Oddając go bezinteresownie, wspieramy lekarzy w ich codziennej walce o życie drugiego człowieka. Mając na względzie to, że z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na krew, zwłaszcza w obecnej sytuacji i tym razem zarówno podkarpaccy policjanci, pracownicy Policji, jaki i ich koledzy ze służby więziennej, służby celno-skarbowej oraz żołnierze, postanowili wesprzeć tą szlachetną inicjatywę i podzielić się bezcennym darem.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Rzeszowie, zorganizowali akcję honorowego oddawania krwi pod nazwą „Mundurowe braterstwo krwi”. Jest ona jednym ze sposobów pokazania, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi i jak ważne jest oddawanie krwi, która jest bezcennym lekarstwem na wagę życia.

Dziś rano, przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie stanął “krwiobus”  – mobilny punkt pobrań. Jak zawsze krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę personelu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Wszyscy cierpliwie czekali na swoją kolej.

Podkarpaccy policjanci już wiele razy udowodnili, że potrafią pomagać i angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia. W ramach dzisiejszej akcji 31 osób oddało 14 litrów tego bezcennego daru.

KWP

25-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.