REKLAMA

Akcja Caritas w Rzeszowie. 4000 kilogramów żywności dla ubogich!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W sobotę 5 grudnia br. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadziła przedświąteczną zbiórkę żywności na rzecz najbiedniejszych. W 13 sklepach zebrano aż 4000 kilogramów produktów spożywczych.

caritas-155-2

Foto: Caritas Diecezji Rzeszowskiej

W corocznej akcji zwykle uczestniczyli wolontariusze Szkolnych Kół Caritas. W bieżącym roku, z powodu ograniczeń związanych ze stanem epidemii, młodzież z Kół Caritas zastąpili żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W akcję zaangażowało się również Podkarpackie Kuratorium Oświaty, Zarząd Główny „Solidarności” w Rzeszowie, Związek Strzelecki „Strzelec” oraz nauczyciele i studenci, którzy jako wolontariusze pełnili dyżury w sklepach, zachęcając robiących zakupy do podzielenia się nimi z ludźmi ubogimi.

Jak wyjaśnia ksiądz Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. – Dzięki hojności mieszkańców Rzeszowa i okolic do magazynu Caritas Diecezji Rzeszowskiej trafiło około 4000 kilogramów trwałej żywności, która zostanie przekazana najbiedniejszym rodzinom oraz osobom bezdomnym i samotnym jako pomoc w godnym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia – powiedział ksiądz Potyrała.

Jeszcze w grudniu rzeszowska Caritas planuje akcję zorganizowania ponad tysiąca prezentów od świętego Mikołaja oraz 900 paczek na święta Bożego Narodzenia dla najuboższych.

Źródło: diecezja rzeszowska / ks. Tomasz Nowak

06-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

akcja-caritas-w-rzeszowie-4000-kilogramow-zywnosci-dla-ubogich-7361-00r2kc