REKLAMA

Afera Podkarpacka. Prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie ws. dwóch oskarżonych

RZESZÓW / PODKARPACIE. 28 czerwca br. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie wydał wyrok w sprawie dotyczącej oskarżonych w jednym z wątków tzw. „afery podkarpackiej”. Chodzi o sprawę Tadeusza Ch., byłego kierownika Działu Kontroli Podatkowej w Drugim Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie oraz Zygmunta P., prezesa zarządu jednej z rzeszowskich spółek.

cba_2
Foto: cba.gov.pl / zdjęcie poglądowe

 

Tadeusz Ch. – były Kierownik Działu Kontroli Podatkowej w Drugim Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie, był oskarżony o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie wobec oskarżonego Tadeusza Ch. w całości utrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Rzeszowie z dnia 8 sierpnia 2019 r., skazujący Tadeusza Ch. na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby 2 lat, karę grzywny oraz zakaz zajmowania stanowisk w organach administracji zajmujących się podatkami na okres 3 lat.

Zygmunt P. – prezes zarządu jednej z rzeszowskich spółek, był oskarżony o przedłożenie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, poświadczającej nieprawdę dokumentacji w celu uzyskania dotacji w kwocie 2 034 000,00 zł oraz wprowadzenie w błąd pracowników nadzorujących wykonanie projektu współfinansowanego ze środków UE, celem doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w kwocie 1 440 000,00 zł oraz usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w kwocie 594 000 zł.

 

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie, zmienił zaskarżony wyrok Sądu Okręgowego w Rzeszowie, wymierzając oskarżonemu karę 3 lat pozbawienia wolności oraz karę grzywny.

Ponadto Sąd Apelacyjny w Rzeszowie orzekł na rzecz oskarżyciela posiłkowego, tj. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego kwotę 700 000 zł tytułem obowiązku częściowego naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, uwzględniając iż na konto oskarżyciela posiłkowego, została już wpłacona kwota 740 000 zł jako częściowy zwrot dotacji.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone było przez funkcjonariuszy Delegatury CBA w Rzeszowie.

 

Źródło: cba.gov.pl

 

09-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

afera-podkarpacka-prawomocny-wyrok-sadu-apelacyjnego-w-rzeszowie-ws-dwoch-oskarzonych-7230-00r2kc