REKLAMA

Absolwentka II LO w Rzeszowie z nagrodą w międzynarodowym konkursie neurobiologicznym!

Natalia Koc – absolwentka II LO w Rzeszowie, zajęła drugie miejsce w międzynarodowym konkursie neurobiologicznym International Brain Bee Championship 2019, który odbywał się w Daegu w Korei Południowej.

kloc12

Foto: 2lo.rz.pl

Międzynarodowy konkurs neurobiologiczny International Brain Bee World Championship 2019 odbył się w dniach 20-21 września w Daegu w Korei Południowej. Reprezentantka Polski Natalia Koc zdobyła drugie miejsce. Wyprzedziła ją reprezentantka Chin – Yidou Weng, trzecie miejsce zajęła uczennica z Iranu – Kamand Soufiabadi.

Ten międzynarodowy konkurs został przeprowadzony w języku angielskim i składał się z testu (45 pytań jednokrotnego wyboru i pytań otwartych), diagnozowania pacjentów na podstawie opisu chorób neurologicznych oraz filmów, rozpoznawania części anatomicznych mózgu oraz preparatów histologicznych (modele i preparaty ludzkiego mózgu) oraz pytań zadawanych bezpośrednio przez jurorów.

Natalia Koc ukończyła w tym roku II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie. Pochodzi z Jeżowego, 40 kilometrów od Rzeszowa. W 2019 roku w konkursie Brain Bee na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim zajęła pierwsze miejsca. W konkursie międzynarodowym Natalia uzyskała 90.1 punktu na 100 możliwych.

Natalia interesuje się szczególnie molekularnym podłożem pamięci, mechanizmem zegara biologicznego, biochemią i genetyką. Studia wyższe chciałaby podjąć za granicą na kierunku biochemia. W przyszłości chciałaby prowadzić badania naukowe. Chciałaby też nauczyć się programowania, ponieważ interesuje się też neuroinformatyką.

Poza neurobiologią Natalia interesuje się także fotografią, turystyką i rozwojem osobistym w celu zmaksymalizowania swoich zdolności kognitywnych. O konkursie dowiedziała się w liceum. Rozpoczęła zgłębianie tajemnic neurobiologii i temat ten wydał jej się szczególnie intersujący. W przygotowaniach do konkursu wspomagała Natalię Agnieszka Podgórska, nauczycielka biologii w II LO w Rzeszowie.

Źródło: ptbun.org.pl

24-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)