REKLAMA

Absolwent rzeszowskiego WSIiZ-u zdobył Mount Blanc. Akcja charytatywna! (WIDEO)

|

Absolwent rzeszowskiego WSIiZ-u zdobył Mount Blanc. Akcja charytatywna! (WIDEO)

Strażak Adrian Socha z Dukli, absolwent WSIiZ w Rzeszowie, wraz z Robertem Goławskim i Pawłem Tylką zdobyli najwyższy szczyt w Europie – Mount Blanc. Wyprawa miała charakter charytatywny, a jej celem jest zebranie funduszy dla podopiecznych Fundacji Nie jesteś sam.

Przechwytywanie_179
Foto: YouTube / kanał: ADRIAN SOCHA

W dniach 1-7 lipca odbyła się charytatywna wyprawa strażaków na Mont Blanc – najwyższy szczyt Europy. Adrian Socha, Robert Goławski i Paweł Tylka zadedykowali ekspedycję Fundacji Dorastaj z Nami opiekującej się dziećmi, których rodzice polegli podczas pełnienia służby. Strażacy, policjanci, żołnierze – niejednokrotnie poświęcili swoje życie dla drugiego człowieka.

Nie możemy odwdzięczyć się im za to bezpośrednio, ale możemy okazać nasze wsparcie ich dzieciom. Utrata jednego z rodziców to wielka tragedia dla każdego z nich. Niestety w wielu przypadkach wiąże się to także ze znacznym pogorszeniem sytuacji materialnej rodziny. Chcielibyśmy zapewnić dzieciom bohaterów dobry start w przyszłość, wesprzeć ich edukację i rozwój, bo jesteśmy przekonani, że na to zasługują – mówią strażacy.

Wejście na Mont Blanc zostało rozłożone na kilka etapów. W przypadku tak wymagającej wspinaczki nieodłącznym elementem był dla strażaków czas na odpoczynek i regenerację. Pierwszym przystankiem na trasie było schronisko Tette – Rousse na wysokości około 3200 m n. p. m. Trasa do kolejnego schroniska – Gouter, to jeden z najtrudniejszych odcinków. Jest on nazywany “kuluarem śmierci”, ponieważ wielu alpinistów ginie przez spadające z góry kamienie.

Po trzech godzinach marszu strażacy dotarli bezpiecznie do schroniska. Prognozy pogody zapowiadały się wyśmienicie, dlatego Adrian i Robert postanowili wyruszyć w dalszą drogę, natomiast Paweł z powodu choroby wysokościowej pozostał w schronisku. Zdeterminowani strażacy o godzinie 11:45 osiągnęli swój cel – zdobycie najwyższego szczytu Europy. Był to moment pełen radości i satysfakcji, spędzony przy pięknej, słonecznej pogodzie. Po wykonaniu zdjęć i nagrań rozpoczęli schodzenie w dół.

Często, ratując życie innych, strażacy, policjanci, żołnierze musieli poświęcić swoje własne życie. Nie możemy odwdzięczyć się im bezpośrednio, ale możemy wesprzeć ich dzieci. Zasługują one na lepszy start w życiu i każdy z nas może im w tym pomóc – mówią Adrian Socha, Robert Goławski i Paweł Tylka.

Organizatorzy rozpoczęli akcję, w której każdy darczyńca może nagrać krótki filmik informujący o dokonaniu wpłaty wraz z nominacją swoich najbliższych do podjęcia tej inicjatywy. Nagranie można opublikować w dowolnych mediach społecznościowych, dodając hasztagi #wszczytnymcelu #strazacycharytatywnie.

Zachęcamy wszystkich ludzi dobrego serca do wpłat i udostępniania zbiórki na swoich mediach społecznościowych. Rozpoczęliśmy akcję nominowania i udostępniania zrzutki. Nagraj krótki filmik (wstaw go na Facebooka, relację na Instagramie, Snapchata, TikToka), w którym nominujesz trójkę swoich najbliższych znajomych, współpracowników, rodzinę, kogo tylko chcesz i zachęcić ich, do udostępnienia zbiórki dalej. Nawet niewielka wpłata jest bezcenna – apelują strażacy na stronie zorganizowanej przez siebie zbiórki.

Charytatywna zbiórka jest dostępna TUTAJ

 

Źródło: WSIiZ w Rzeszowie, zrzutka.pl, ADRIAN SOCHA / YouTube

12-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

absolwent-rzeszowskiego-wsiiz-u-zdobyl-mount-blanc-akcja-charytatywna-wideo-1097-00r2kc