REKLAMA

Absolutorim dla prezydenta Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Rada Miasta Rzeszowa na dzisiejszej sesji przyznała absolutorium za ubiegły rok dla prezydenta Tadeusza Ferenca. Za poparciem głosowało w sumie 15 radnych z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Rozwoju Rzeszowa. Przeciwko było 7 z Prawa i Sprawiedliwości oraz radny Jacek Kiczek z Platformy Obywatelskiej. W głosowaniu nie wzięli udziału: Waldemar Szumny, Krystyna Wróblewska, oraz Antoni Kopaczewski.

Radni PiS kierowali pod adresem prezydenta Ferenca zarzuty, że nie brał pod uwagę do budżetu wniosków płynących od przedstawicieli rad poszczególnych osiedli. Jerzy Cypryś, stwierdził, że prezydent nie realizował budżetu dla miasta, lecz dla własnych celów. Podczas dyskusji na temat budowy Parku Papieskiego, radny Kultys, zwrócił natomiast uwagę, iż projekt pod nazwą “Budowa fontanny, strumienia i sceny wraz z infrastrukturą w Parku Papieskim” został zgłoszony aż 31 razy w dodatku pod taką samą nazwą. Radny PiS-u podkreślał wielokrotnie, że nie jest to wniosek obywatelski, lecz urzędniczy.

Tymczasem prezydent podkreślał, że budżet jest konsultowany w oparciu o pomysły mieszkańców. W dodatku rokrocznie organizowane są spotkania z przedstawicielami poszczególnych osiedli, właśnie w tym celu.

Zwolennicy prezydenta podkreślali natomiast, że sytuacja w mieście jest wspaniała. Jolanta Kaźmierczak (PO), zwróciła uwagę że budżet został w pełni wykonany. Czesław Chlebek (Rozwój Rzeszowa) żartował nawet, że można by się o wszystko przyczepić, nawet o to, dlaczego ostatnio Holandia wygrała z Hiszpanią 5:1 a nie na przykład 7:1. Zaś Konrad Fijołek (SLD) powiedział, że gdyby zadłużenie było mniejsze, to opozycja miałaby kolejny argument – że w pełni nie wykorzystano szansy.

IMG_3598

17-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

absolutorim-dla-prezydenta-tadeusza-ferenca