RZESZÓW / PODKARPACIE. 18 marca o godzinie 18:00 dr Tomasz Różek poprowadzi dla Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wykład online pod tytułem: “Klimat się zmienia, czy i my nie musimy się zmienić?”. Spotkanie ma charakter otwarty i jest bezpłatne.
Foto: YouTube / kanał: Nauka. To Lubię
Zmiany klimatu są uważane za jedno z największych zagrożeń środowiskowych, społecznych i ekonomicznych. To w jaki sposób powinniśmy na nie reagować będzie przedmiotem spotkania online inaugurującego drugą edycję cyklu „Przybij piątkę nauce”.
Premiera spotkania pt. „Klimat się zmienia, czy i my nie musimy się zmienić?” odbędzie się 18 marca 2021 roku, o godzinie 18:00 na kanale YouTube oraz na Facebooku WSIiZ i będzie miała charakter otwarty.
Kolejne wykłady w ramach projektu „Przybij piątkę nauce” będą realizowane w trzecią środę każdego miesiąca.
Ich tematyka dotyczyć będzie profilaktyki zdrowotnej, ekonomii, dietetyki, nowych mediów oraz współczesnej sytuacji w Polsce i na świecie. Szczegóły dotyczące kolejnych spotkań znajdziecie Państwo na stronie internetowej WSIiZ oraz na stronie cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”.
Celem projektu „Przybij piątkę nauce” jest inspirowanie młodych ludzi dokonaniami wybitnych polskich badaczy oraz wzmocnienie zainteresowania naukowymi metodami poznawania rzeczywistości.
Foto: mat. organizatora
…
Dr Tomasz Rożek uzyskał stopień doktora nauk fizycznych o specjalności fizyka jądrowa. Zajmuje się dziennikarstwem naukowym.
Dr Rożek jest współzałożycielem Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl i pomysłodawcą oraz współzałożycielem stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa. W radiu eM prowadził autorski program Labirynty wiedzy. Przez kilka lat prowadził cykl naukowy pt. “Nauka jest wszędzie” w sobotnim programie Dzień Dobry TVN. Od 2016 na antenie Programu 3 Polskiego Radia, podczas porannej audycji „Pytania z kosmosu”, odpowiada na zadawane przez słuchaczy pytania. Od marca 2016 do grudnia 2018 prowadził program Sonda 2 w kanałach TVP.
Od kwietnia 2013 roku dr Rożek prowadzi w serwisie YouTube własny kanał popularnonaukowy pt. “Nauka. To Lubię”. Od listopada 2020 roku utworzył kanał naukowy dla dzieci – “Nauka To Lubię Junior”.
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz