RZESZÓW / PODKARPACIE. W przypadku nagłego zachorowania w okresie świąt Bożego Narodzenia, można skorzystać z teleporad, czy z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Szczegóły w artykule.
Foto: archiwum Esanok.pl
– W przypadku nagłego zachorowania, dzięki technologiom teleinformatycznym, możemy w razie potrzeby skorzystać z pomocy medycznej, nie wychodząc z domu. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, wiele placówek medycznych zmieniło organizację swojej pracy, a lekarze udzielają pacjentom pomocy za pośrednictwem teleporad – czytamy w komunikacie Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.
W razie nagłego zachorowania pacjenci mogą skorzystać z kilku form pomocy.
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna, to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy. Wykaz punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na Podkarpaciu jest dostępny TUTAJ.
W przypadku zagrożenia życia i zdrowia działają też szpitalne oddziały ratunkowe oraz izby przyjęć. W Rzeszowie funkcjonuje Szpitalny odział ratunkowy w Klinicznym Szpital Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej, nr tel. 17 866 44 44, a także następujące izby przyjęć:
Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1, ul. Fryderyka Szopena 2, tel. (017) 866 60 01 11;
SP ZOZ nr 1 w Rzeszowie, ul. Tadeusza Czackiego 2, nr tel. 17 853 58 70;
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 4, tel. 17 852 62 53;
Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA, ul. Krakowska 16, tel. (017) 853 27 70 13.
W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia można skorzystać z pomocy zespołu ratownictwa medycznego, dzwoniąc pod numer 999 lub 112.
– Lekarze i felczerzy, którzy udzielają świadczeń w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, mają możliwość zlecenia testu na koronawirusa – informuje podkarpacki NFZ.
Testy na koronawirusa wykonywane są w:
Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2, ul. Lwowska 60,
Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, ul. Poniatowskiego 4,
Centrum Medycznym “Medyk”, ul. Rejtana 53,
Podkarpackim Centrum Genetycznym OncoGenLab, ul. Leszka Czarnego 4D.
na parkingu szpitala MSWiA, ul. Krakowska 16.
WAŻNE! Pacjenci, którzy podejrzewają, że ich zły stan zdrowia może być wywołany koronawirusem, powinni zgłosić objawy przed kontaktem z personelem SOR lub Izby Przyjęć.
Źródło: Podkarpacki Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz