REKLAMA

RZESZÓW. Drugi etap odmulania zalewu. Oferta przekracza budżet

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek 20 listopada Wody Polskie opublikowały informację z otwarcia ofert na wykonanie drugiej części zadania pod nazwą: „Odtworzenie pierwotnej pojemności zbiornika przystopniowego w Rzeszowie na rzece Wisłok”. Zaproponowana oferta znacznie przekracza założony budżet.

Zbiornik_przystopniowy_na_rzece_Wisłok_w_Rzeszowie

Foto: rzeszow.wody.gov.pl

55 177 665,99 zł – to jedyna oferta w tak zwanym “dużym przetargu” na drugi etap prac przy odmulaniu rzeszowskiego zalewu. Zaproponowała ją firma RANSPOL LIDER SP. z o.o. Sp. k. z Inowrocławia. Rzeszowski oddział Wód Polskich zamierza na ten cel przeznaczyć dokładnie 38 913 213,71 zł.  Obecnie trwa analiza oferty, która znacznie, bo o 16 milionów złotych przekracza założony budżet.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie drugiej części przedsięwzięcia polegającego na wykonaniu robót odmuleniowych (bagrowniczych) zbiornika wodnego na rzece Wisłok w Rzeszowie. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.:

1) roboty przygotowawcze; 2) wydobycie osadów; 3) zagospodarowanie osadów.

Zakończenie prac nad zalewem rzeszowskim planowane jest na 2022 rok. W ramach całej inwestycji usuniętych zostanie 680 tysięcy metrów sześciennych namułu.

Warte przypomnienia jest to, że wrześniu bieżącego roku Wody Polskie zerwały umowę z konsorcjum firm EFB Partner z Serocka i Przedsiębiorstwa Budownictwa Wodnego z Warszawy, zarzucając wydobycie zbyt małej ilości namułu i brak wywiezienia go w terminie z miejsca odmulania.

Wcześniej informowaliśmy, że 3 listopada została podpisana umową z firmą Transpol Lider, która będzie kontynuować prace odmuleniowe i wywiezie wydobyte do tej pory osady (tak zwany “mały przetarg”). Nowy wykonawca będzie odpowiadał za wywiezienie i zagospodarowanie 15 tysięcy metrów sześciennych wydobytych dotychczas namułów, które spoczywają w geotubach na terenie deponii. Zadaniem firmy będzie również usunięcie trzcinowisk i wydobycie przy pomocy refulera 70 tysięcy metrów sześciennych osadów z dna zalewu. Prace te zostaną zrealizowane do końca stycznia 2021 roku.

Źródło: przetargi.wody.gov.pl, rzeszow.wody.gov.pl

21-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)