REKLAMA

9,5 miliona złotych dla Wydziału Biologiczno-Rolniczego UR na badania naukowe

Wydział Biologiczno-Rolniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego otrzyma aż 9,5 miliona złotych na badania naukowe. UR znalazł się wród wyróżnionych uczelni w programie “Regionalna Inicjatywa Doskonałości”, który jest prowadzony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

to-read-the-book-2784895_960_720

Foto: Pixabay.com

W ramach programu aż 30 uczelni w kraju otrzyma łącznie niemal 330 milionów złotych. Pieniądze będą wypłacane przez 4 lata. Środki otrzymały uczelnie, które mają istotny wpływ dla rozwoju regionu.

Wnioski można było składać w ramach nauk humanistycznych i społecznych oraz twórczości artystycznej, w ramach nauk o życiu, bądź nauk ścisłych i inżynierskich. W tej ostatniej kategorii nagrodzono Wydział Biologiczno-Rolniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczelnia otrzyma 9,5 miliona złotych. Program wydziału nosi nazwę: Rozwój potencjału badawczego w obszarze nauk rolniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego szansą dla gospodarki żywnościowej.

Projekt zakłada badania w kierunkach: analizy środowiskowych uwarunkowań produkcji surowców roślinnych na Podkarpaciu, analizy jakości produktów ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych, analizy jakości surowców pochodzenia roślinnego, analizy jakości surowców pochodzenia zwierzęcego oraz badania nad modyfikacją procesów wytwarzania i składu w celu zwiększania potencjału biologicznego żywności.

Uczelnia zacznie realizować projekty w styczniu 2019 roku. Środki trzeba wykorzystać w ciągu 4 lat.

 

05-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)