REKLAMA

88 proc. mieszkańców pozytywnie ocenia Tadeusza Ferenca (sondaż IBRiS)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 95 procent mieszkańców jest zadowolonych z życia w Rzeszowie, a 88 procent pozytywnie ocenia działania prezydenta Tadeusza Ferenca – wynika z sondażu IBRiS dla dziennika “Rzeczpospolita”.

city-3669040_960_720_3

Foto: pixabay.com

“Rzeczpospolita” opublikowała wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS. Instytut postanowił zapytać mieszkańców miast wojewódzkich między innymi o to, jak im się żyje w ich mieście oraz, jak oceniają pracę swoich prezydentów. Na razie opublikowane zostały wyniki z trzech miast: Rzeszowa, Wrocławia i Gdańska.

W Rzeszowie badania zostały przeprowadzone przed 10 lutego, czyli przed ogłoszeniem decyzji prezydenta Rzeszowa o ustąpieniu ze stanowiska.

 

Z badań wynika, że z życia w Rzeszowie zadowolonych jest 95 procent jego mieszkańców. Działania prezydenta Tadeusza Ferenca pozytywnie ocenia 88 procent pytanych.

 

Aż 85 procent ankietowanych podkreśla, że żyje im się w Rzeszowie bezpiecznie, 83 procent chwali usługi komunalne, a 71 procent – dostępność i kontakt z urzędem miasta.

Najsłabiej wypada rynek pracy – dobrze ocenia go 45 procent badanych rzeszowian. Ochrona zdrowia jest oceniana pozytywnie przez 50 procent badanych, a oferta sportowo-rekreacyjna przez 58 procent ankietowanych. Oferta kulturalna jest natomiast odpowiednia dla 67 procent badanych mieszkańców miasta.

Odchodzący prezydent Rzeszowa ustępuje z tarczą. Tadeusz Ferenc zostawia swoje miasto i jego mieszkańców w bardzo dobrych nastrojach – mówi Michał Kowalczyk, dyrektor ds. badań IBRiS dla “Rzeczpospolitej”.

 

Foto: UM Rzeszowa

 

Źródło: rp.pl

16-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

88-proc-mieszkancow-pozytywnie-ocenia-tadeusza-ferenca-sondaz-ibris-6731-00r2kc