REKLAMA

“80 milionów” w wakacyjnym kinie plenerowym

W najbliższy piątek 24 sierpnia odbędzie się projekcja filmu „80 milionów” (reż. Waldemar Krzystek). Jest to przedostatni już seans wakacyjnego kina plenerowego.

plakat-kino-plenerowe-24-sierpnia-800x800

Foto: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Pokaz odbędzie się o godz. 21.00 w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie (ul. Sokoła 8, wstęp wolny; na wypadek deszczu – seans na parkingu pod Ogrodami).

Projekt doskonale wpisuje się w problematykę niepodległościową, a dzięki atrakcyjnej formie ma spore szanse stać się też ważnym wydarzeniem kulturalnym. Wakacyjne kino plenerowe to 10 cotygodniowych spotkań w piątek po zmroku, w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie, gdzie na leżakach – w wakacyjnej atmosferze – można będzie zobaczyć interesujące filmy dostarczające podstawowej wiedzy na temat polskich dróg do Niepodległości, a pod względem wysokiej jakości artystycznej, uwrażliwiające na dorobek polskiej kultury.

W problematykę filmu wprowadzać będzie krótka prelekcja, a na podsumowanie zaplanowano dyskusję na wzór DKF-u, którą poprowadzi osoba posiadająca odpowiednie predyspozycje – mająca wiedzę o prezentowanych filmach oraz kontekście historycznym, jak również doświadczenie w prowadzeniu podobnych przedsięwzięć.

Tym razem obejrzeć będzie można film pod tytułem: “80 milionów” w reżyserii Waldemara Krzystka.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

21-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

80-milionow-w-wakacyjnym-kinie-plenerowym-9368