REKLAMA

8 osób zatrzymanych na granicy (ZDJĘCIA)

Funkcjonariusze z Placówki SG w Ustrzykach Górnych zatrzymali ośmiu nielegalnych imigrantów z Wietnamu. Za udzielenie im pomocy poprzez usiłowanie przewiezienia w głąb kraju, zatrzymano dodatkowo czterech obywateli Uzbekistanu.

25 maja, tuż po północy, patrol funkcjonariuszy SG pełniących służbę w bieszczadzkiej miejscowości Brzegi Górne zatrzymał do kontroli trzy pojazdy na czeskich numerach rejestracyjnych. Kierowcy, ob. Uzbekistanu, okazali czeskie i polskie karty pobytowe.

14-138385

Wkrótce, okazało się, że w pojazdach przewożeni są nielegalni imigranci, 5 kobiet i 3 mężczyzn. W jednym z pojazdów ustalono kolejnego rodaka kierowców, który najprawdopodobniej miał stanowić wsparcie jako dodatkowy kierowca.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że cudzoziemcy to obywatele Wietnamu w wieku od 17 do 30 lat. Z Ukrainy do Polski przedostali się idąc pieszo. Następnie, wsiedli do oczekujących nieopodal granicy pojazdów. Nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów ani pieniędzy. Wyjaśnili, że za przerzut do Europy zapłacili po 22 tys. USD będąc jeszcze w kraju swojego pochodzenia.

14-138386

Celem ich podróży miały być kraje Europy Zachodniej.

W ramach readmisji, imigranci zostali przekazani stronie ukraińskiej, natomiast wobec zatrzymanych kierowców, obywateli Uzbekistanu, Sąd Rejonowy w Lesku orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

14-138387

BiOSG


29-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

8-osob-zatrzymanych-na-granicy-zdjecia-00e7ts-2554