REKLAMA

70 tysięcy na zabezpieczenie fontanny przed zimą

RZESZÓW / PODKARPACIE. Grudzień to nie pora na inwestycje. Te niezbędne zaglądają jednak do kieszeni rzeszowskiego ratusza. 70 tysięcy złotych – taką kwotę miasto będzie musiało przeznaczyć na przedzimową konserwację multimedialnej fontanny znajdującej się obok al. Lubomirskich. 

Pieniądze zostaną wydane na zabezpieczenie elektroniki przed skutkami zimy. Minusowe temperatury i padający śnieg mogłyby okazać się dla niej zagładą. Miasto zakonserwuje podziemną komorę tak, aby była zupełnie sucha i przez okres zimy utrzymywała dodatnią temperaturę. Ochroną przed zimnem objęte zostanie ponadto 1600 dysz.

Kwota, którą miasto przygotowało na tę inwestycję zawiera w sobie także proces przywrócenia fontanny do działania, który zaplanowany jest na wiosnę 2016 roku. Wodna atrakcja z budżetowej kasy pochłania rocznie 600 tysięcy złotych.

Jedna z trzech największych fontann multimedialnych w Polsce (127 metrów kwadratowych) swoim urokiem zadziwia od 2013 roku. Cała złożona jest z głównej – fontanny interaktywnej,  z pięciu mniejszych oraz pojedynczej o kształcie koła. Wokół całego zbiornika znajduje się amfiteatr, gdzie zasiąść może około 300 osób. Placu wyjątkowego klimatu dodaje również 3677 sztuk roślin rosnących w pobliżu fontanny.

fontanna

foto: archiwum eSanok.pl

(az)

09-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

70-tysiecy-na-zabezpieczenie-fontanny-przed-zima-az003