REKLAMA

7 października wystartuje 6. PKO Maraton Rzeszowski

6. PKO Maraton Rzeszowski odbędzie się w niedzielę, 7 października. Bieg wystartuje o godzinie 9.30. Maksymalna liczba uczestników maratonu to 800 osób.

race-932254_960_720

Foto: Pixabay.com

– 7 października to będzie maratoński weekend. Zapraszamy do stolicy Podkarpacia na kolejną już edycję Maratonu, którego partnerem jest PKO Bank Polski. Udział w zawodach to doskonały sposób na sprawdzenie swoich możliwości w biegu, a jednocześnie pomoc 6-letniej Gabrysi. Tego dnia rozegra się także10. edycja Silesia Marathonu, którego PKO Bank Polski jest sponsorem – mówi Sławomir Kozioł, dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego PKO Banku Polskiego  w Rzeszowie. – Już dziś zapraszam także na 6. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie, wyjątkowy, bo odbywający się  w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – dodaje Kozioł.

Poprzednie dwie edycje rzeszowskiej imprezy wygrał Przemysław Dąbrowski, który zamierza w tym roku powalczyć o trzecie zwycięstwo z rzędu. Jeżeli wygra, zaliczy swoistego „hat-tricka”. W 2016 r. Przemysław Dąbrowski (Agro-Metal Ostrołęka),  który z czasem 2:23:57 zameldował się na mecie przerwał serię zwycięstw  w tej imprezie zawodników z Kenii i Ukrainy. Było to dla niego pierwsze zwycięstwo na królewskim dystansie.

– Maratony biegam od niedawna, ale zdarzało mi się już być przed Kenijczykami. Na rekord się nie nastawiałem, ale chciałem zrobić swój drugi najlepszy wynik w życiu. Udało się – wyjaśniał dwa lata temu Dąbrowski. Rok później wystartował w stolicy Podkarpacia i… znów wygrał.

Ci, którzy nie czują się na siłach, żeby przebiec 42 kilometry, a chcieliby wystartować w maratonie mogą zebrać pięcioosobową drużynę i pobiec w 5. PKO Rzeszowskiej Sztafecie Maratońskiej na dystansach – kolejno – 10 km, 10 km, 7 km, 5 km i 10 km.

Jeden zawodnik może biec tylko na jednej zmianie. Warunkiem ukończenia biegu sztafetowego jest przebiegnięcie linii mety przez ostatniego zawodnika z pałeczką w ręce, a w każdej z drużyn musi biec, co najmniej jedna kobieta.

Miłośnicy krótszych dystansów mogą również wziąć udział w imprezach towarzyszących. W sobotę 6 października odbędzie się 4. Bieg na Piątkę o Puchar Pratt&Whitney, a w niedzielę, oprócz maratonu, biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 200 m (przedszkola) do 600 m (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne).

Podczas Biegu, PKO Bank Polski zachęca wszystkich do udziału w pokazach pierwszej pomocy oraz do strefy zdrowia, w której każdy będzie mógł samodzielnie „wykręcić” koktajl na rowerze. Natomiast 6 października bank zaprasza do miasteczka lekkoatletycznego, w którym najmłodsi będą mogli pobiec na prawdziwej bieżni tartanowej, wystartować z bloków startowych jak zawodowi sprinterzy czy spróbować sił w skokach oraz rzutach. Wszystko to pod okiem Sebastiana Chmary, ambasadora programu PKO Biegajmy razem.

Wszystkim uczestnikom imprezy kibicować będzie Karolina Gorczyca.

Podczas 6. PKO Maratonu Rzeszowskiego zorganizowana zostanie charytatywna akcja biegowa „biegnę dla…”. 6-letnia Gabrysia urodziła się z wodogłowiem i choruje na padaczkę. Szansą na zmniejszenie liczby ataków padaczki jest specjalistyczna operacja.

– Aby pomóc wystarczy przypiąć do koszulki identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Gabrysi”, a Fundacja PKO Banku Polskiego za zaangażowanie zawodników przekaże darowiznę na konto organizacji, w której dziewczynka jest podopieczną (Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba) – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Do akcji charytatywnej mogą dołączyć uczestnicy wszystkich zawodów organizowanych w ramach rzeszowskiego maratonu. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Gabrysi” będzie można odbierać w biurze zawodów mieszczącym się w CH Millenium Hall, przy ul. Kopisko 1 w Rzeszowie.

Od 2013 r. odbyło się ponad 370 takich akcji, w których wzięło udział 147 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 420 beneficjentów kwota ponad 4,7 mln zł.

Źródło: Materiał nadesłany

01-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.